Kraków: Widzowie zdecydują, jaki spektakl pojawi się w Grotesce
Jedna z sześciu zaproponowanych przez Teatr Groteska książek dla dzieci trafi w przyszłym sezonie na deski teatru przy ul. Skarbowej. O tym, który będzie to tytuł zdecydują widzowie i czytelnicy. Głosowanie trwa.
Źródło zdjęć: © Polska Press Grupa | Wojciech Matusik
Anna Piątkowska
"To Wasze głosy zadecydują o wielkim finale na scenie Teatru Groteska. Przed Wami "Wczytani w teatr" – głosowanie, dzięki któremu jedna z wybranych przez nas serii książek dla widzów w wieku przedszkolnym zostanie zaadaptowana na spektakl. Jego premiera odbędzie się w czerwcu przyszłego roku i zwieńczy nasz kolejny sezon artystyczny" - zapowiada Teatr Groteska.
Głosować można poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej Teatru Groteska. Do wyboru jedna z sześciu serii książek:
- "Pomelo" Ramony Bădescu (wyd. Zakamarki) – opowieści o małym słoniku spod puchatego dmuchawca, który odkrywa świat i wyrusza w drogę. Subtelna medytacja nad światem widzianym oczami dziecka, pełna czułości i zachwytu codziennością.
- Książki Susanny Isern – "Najlepsza zupa na świecie" oraz "Postaw się na moim miejscu" (wyd. Tako) – hiszpańskie opowieści o przyjaźni i zwierzętach, które pokazują, jak niepozorne drobne czynności potrafią zbudować prawdziwą wspólnotę.
- "Elmer – najlepsze przygody" Davida McKee (wyd. Papilon) – historie kultowego słonia w kratkę, które uczą, że inność to piękno, a radość życia ukryta jest w odwadze bycia sobą.
- Książki Rachel Bright – m.in. "Wiewiórki, które nie chciały się dzielić" oraz "Mysz, która chciała być lwem" (wyd. Zielona Sowa) – wierszowane bajki o tym, jak łatwo zamienić spór o małą szyszkę w wielką przyjaźń, a lew wcale nie jest taki groźny, jak go malują.
- Seria o "Felku i Toli" Sylvii Vanden Heede (wyd. Dwie Siostry) – pełne błyskotliwego humoru i zaskakujących dialogów historie o codziennych i niecodziennych przygodach Felka – lisa o wielkim apetycie oraz mądrej zajączki Toli.
- Książki Przemysława Wechterowicza – w tym "Być jak Tygrys" (wyd. Ezop) oraz inne opowieści o zwierzęcych bohaterach – pełne humoru, ciepła i mądrych refleksji na temat akceptacji siebie oraz dystansu do oczekiwań innych.
Głosowanie na książkę potrwa do końca września. A przedstawienie na jej podstawie zamknie kolejny sezon. Otworzy go natomiast spektakl, którym Teatr Groteska powraca do początków istnienie tej sceny - teatr przy ul. Skarbowej obchodzi swoje 80-lecie. Jubileusz zwieńczy spektakl "Powrót Cyrku Tarabumba", nawiązanie do pierwszego przedstawienia, na jakie w 1945 roku zaprosili krakowską publiczność założyciele Teatru Groteska Zofia i Władysław Jaremowie "Cyrku Tarabumba". Prapremiera tego przedstawienia - 20 września.