25. lat działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Stargardzie
Różnorodne zajęcia oferowane przez UTW, takie jak taniec, śpiew, podróże, występy kabaretowe, nauka języków obcych, joga czy brydż, są dowodem na to, że wiek emerytalny wcale nie musi oznaczać rezygnacji z aktywnego spędzania czasu.
Jestem fanem Uniwersytetu Trzeciego Wieku w naszym mieście. To niezwykle ważne, żeby po okresie aktywności zawodowej znaleźć dla siebie nową, ciekawą przestrzeń. UTW daje możliwości dalszego rozwoju, realizacji aspiracji, ale przede wszystkim szansę na tak cenne spotkania z drugim człowiekiem. To dzieło bardzo wielu ludzi na przestrzeni tych 25 lat – zarówno założycieli uniwersytetu, słuchaczy, osób związanych z nim kiedyś, ale i obecnego zarządu. Każdy z nich zasługuje na ogromne gratulacje. Niech żyje UTW w Stargardzie – mówi prezydent Rafał Zając.
Celebrowanie 25-lecia Uniwersytetu było nie tylko okazją do podsumowania dotychczasowych osiągnięć i przypomnienia historii, ale także momentem na wyróżnienie wspierających go osób, sponsorów i partnerów. Galę jubileuszową uświetnił m.in. występ wokalny zespołu Chabry i zatańczenie poloneza przez grupę Seniority. Dodatkowo nastrój zapewniły występy Kabareciku Wesoły Uniwersytecik oraz teatru A-TO-MY.
Jubileuszowy wieczór był także świadectwem integracji pokoleń. Na stargardzkiej scenie kulturalnej seniorzy z UTW dzielili się przestrzenią artystyczną m.in. z grupą taneczną Pasja oraz wokalistką Kornelią Sadowską z Młodzieżowego Domu Kultury, co podkreślało otwartość i chęć współdziałania z młodszymi członkami społeczności.
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Stargardzie jest dostępny dla osób w wieku emerytalnym, a zapisy przyjmowane są przez cały rok. Siedziba Stowarzyszenia znajduje się w budynku Stargardzkiego Centrum Kultury przy ulicy Wojska Polskiego.