Politechnika Świętokrzyska podpisała umowę o współpracy z firmą geodezyjną Geoprzem. To praktyki i miejsca pracy dla studentów
Politechnika Świętokrzyska i firma Geoprzem podpisały w poniedziałek, 7 lipca, umowę o współpracy. Porozumienie, które dotyczy Wydziału Inżynierii Środowiska, Geodezji i Energetyki Odnawialnej obejmuje między innymi wspólne działania w obszarze badań naukowych, praktyki zawodowe, a w przyszłości – miejsca pracy dla absolwentów.
Politechnika Świętokrzyska podpisała umowę o współpracy z firmą geodezyjną Geoprzem
W poniedziałek, 7 lipca, na Politechnice Świętokrzyskiej została podpisana umowa o współpracy między Wydziałem Inżynierii Środowiska, Geodezji i Energetyki Odnawialnej a firmą Geoprzem. Współpraca otwiera drzwi do wspólnych badań i innowacji. To też zacieśnienie relacji nauki z biznesem i realizacja innowacyjnych projektów o wysokim potencjale wdrożeniowym.
Umowę podpisali profesor Tomasz Kozłowski, dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska, Geodezji i Energetyki Odnawialnej oraz Dariusz Tomaszewski, współwłaściciel spółki Geoprzem.
- W przypadku wszystkich kierunków inżynierskich teoria bez praktyki jest niczym. To abstrakcja i fikcja która nie ma prawa się utrzymać. Wszyscy nasi studenci oczekują związków z praktyką i współprac z rzeczywistymi, mocnymi firmami. W tym kontekście umowa z firmą Geoprzem jest niesamowicie istotna dla Wydziału Inżynierii Środowiska, Geodezji i Energetyki Odnawialnej – mówił profesor Tomasz Kozłowski, dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska, Geodezji i Energetyki Odnawialnej.
Jak to będzie wyglądało w praktyce. – To przede wszystkim organizacja praktyk zawodowych oraz współpraca z prężnie działającym Studenckim Kołem Naukowym Geomatica. Ponadto to szansa dla naszych absolwentów w kontekście miejsc pracy. Słyszałem, że już dwóch podpisało wstępną umowę z firmą Geoprzem. A to naczynia połączone, więc jeśli nasi absolwenci łatwo znajdują świetną pracę to równocześnie będzie więcej kandydatów na studia na konkretnym kierunku. W dzisiejszych czasach i warunkach niżu demograficznego jest to niezwykle dla nas ważne – dodał profesor.
– Kielce i województwo świętokrzyskie to jest już duży plac budowy, a będzie jeszcze większy. Inżynierowie są potrzebni. Chodzi o to, by młodzi ludzie, którzy wybierają zawody inżynierskie mieli przestrzeń do odbywania praktyki także na budowach, które trwają w ich okolicy – podkreślał Dariusz Tomaszewski, współwłaściciel spółki Geoprzem.