Sandomierz: Trwa remont budynku filii biblioteki publicznej
Trwa remont budynku filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sandomierzu
Jak informuje Paweł Niedźwiedź burmistrz Sandomierza prace remontowe w filii trwają i sukcesywnie posuwają się do przodu.
- Zadanie to zostało zakwalifikowane do prac remontowych dzięki głosom mieszkańców w wyniku głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego w Sandomierzu i dotyczy wykonania prac modernizacyjnych i remontowych filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sandomierzu. Są tam wykonywane drobne prace, ale sprawiają, że ta estetyka budynku bardzo mocno się poprawi – tłumaczy Paweł Niedźwiedź.
Prace obejmują między innymi odnowienie trzech ścian elewacji zewnętrznej, naprawę rolet w oknach, naprawę schodów oraz chodnika przed budynkiem, montaż poręczy przy schodach wejściowych, naprawę i uzupełnienie orynnowania budynku oraz odświeżenie i uszczelnienie wiatrołapu.
Z postępu prac cieszy się Wojciech Dumin, dyrektor biblioteki.
- Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za głosy oddane na to zadanie. Dziękujemy za podjęcie inicjatywy Budżetu Obywatelskiego w naszym mieście. Pomimo trwających prac, Filia nr 1 jest dla państwa cały czas otwarta – informuje Dumin.
Koszt remontu wyniesie prawie 38 tysięcy złotych. Termin zakończenia prac to koniec września.
Ponadto na budynku filii numer 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sandomierzu pojawił się już mural przypominający o tym, że biblioteka przygotowuje się na obchody jubileuszu 50-lecia oraz na Międzypokoleniowy Festiwal Literatury „GENeracja Słowa”
Na czołowej ścianie książnicy można przeczytać napis z nazwą i logo festiwalu oraz jego hasło, a także logo biblioteki. Jest także informacja o jubileuszu filii.
Festiwal będzie trwał od 23 do 29 września. Uroczyste odsłonięcie muralu odbędzie się w środę, 25 września i będzie elementem programu „GENeracji Słowa”. Na scenie ustawionej na tle malowidła odbędzie się koncert zatytułowany „Śpiewane Dwudziestolecie”, przygotowany pod kierownictwem prof. Adama Regiewicza z Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. Muzyczną interpretację wierszy poetów z okresu międzywojnia zaprezentują studenci i kadra i tej uczelni.