Akcja wymierzona w przestępczość narkotykową. Zatrzymania i likwidacja nielegalnego salonu gier
Garwolińscy prokuratorzy i policjanci wydziału kryminalnego pracowali nad sprawą narkotykową. Dzięki żmudnej i wytężonej pracy operacyjnej i śledczej funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby podejrzane o udzielanie środków odurzających i substancji psychotropowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, a także zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych i zatrzymali osobę podejrzaną o jego prowadzenie.
We wtorek (1.04) na terenie Dęblina policjanci równocześnie wkroczyli do trzech wcześniej wytypowanych miejsc. Do jednego z nich dostali się siłowo, wspierani przez policyjnych kontrterrorystów. Zlikwidowano tam nielegalny salon gier hazardowych i zatrzymano 46-latkę, podejrzaną o jego prowadzenie. Jak wynika z ustaleń śledczych, w salonie dochodziło do sprzedaży narkotyków.
Pozostali zatrzymani to 33-letnia kobieta i 51-latek. Zgromadzony materiał wskazuje, że oboje zajmowali się handlem narkotykami i posiadali zabronione substancje, a mężczyzna uczestniczył także w obrocie znacznych ilości środków odurzających. Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli amfetaminę, marihuanę, przedmioty służące do porcjowania narkotyków oraz gotówkę.
Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec 51-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wniosek i aresztował podejrzanego na 3 miesiące, 33-latka została objęta policyjnym dozorem.
Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, zaś za handel zabronionymi substancjami – 10 lat. Prowadzenie nielegalnych gier hazardowych jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, karą pozbawienia wolności do lat 3, albo obiema tymi karami łącznie.
To kolejna skuteczna akcja wymierzona w przestępczość narkotykową, której powodzenie było możliwe dzięki wymianie informacji i współpracy pomiędzy Komendą Powiatową Policji w Garwolinie, a Komendą Powiatową Policji w Rykach oraz Służbą Celno-Skarbową z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie. W realizacji brali także udział policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie.