Juwenalia Politechniki Lubelskiej. Znamy szczegóły
Przygotowania do tej, największej studenckiej imprezy w Lublinie, trwają już od wielu miesięcy. Organizatorzy podkreślają, iż analizowali poprzednie edycje i robią wszystko, aby wydarzenie było jeszcze lepiej przygotowane, zaś uczestnicy zadowoleni. Samorząd studencki współpracuje w tym z miastem i województwem dążąc do doskonałości. Poruszono też temat okolicznych mieszkańców.
– Mamy pięknych sąsiadów, świetnie się nam z nimi współpracuje. Zdajemy sobie sprawę, że Dni Kultury Studenckiej mogą być utrudnieniem, ale staramy się co roku to minimalizować, uczymy się na błędach. Odbyło się już spotkanie się z policją, strażą miejską, czy też strażą pożarną. Omawialiśmy w jaki sposób będzie to wyglądało w tym roku – wyjaśnia prorektor prof. dr hab. inż. Paweł Droździel.
Jeżeli chodzi zaś o samą imprezę, organizatorzy przygotowali trochę nowości. Wśród nich będzie strefa Silent Disco, skierowana do osób chcących trochę odpocząć od tłumu. Zaplanowano tam trzy kanały kanały DJ-skie. Jak wyjaśnia Adam Leśniak, Przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Politechniki Lubelskiej, pomysł aby taki, aby wydarzenie troszeczkę ewaluowało, oraz pojawiały się nowe rzeczy. Powiększona zostanie także strefa Chillu, gdzie dostępne będą leżaki i wiele food trucków. Pojawią się również miejsca dla dla sponsorów, którzy zorganizują swoje własne strefy będące dodatkową atrakcją dla uczestników.
Jeżeli chodzi o wydarzenia towarzyszące, to zaplanowano ich sporo. Nie zabraknie cieszących się dużym powodzeniem "Wielkiego grillowania" które zaplanowano na 11 kwietnia, "Juwe na sportowo" – 14 kwietnia, "Flanki" – 29 kwietnia i "Wielkiej pobudki" – 10 maja.
– Myślę, że każdy może znaleźć znaleźć coś dla siebie. Studenci bardzo sobie chwalą tego typu imprezy i eventy. Także myślę, że to jest fajny taki jakby start przed Juwenaliami – tłumaczy Olga Krzeszowicz, koordynatorka wydarzeń towarzyszących.
W tym roku koncerty odbywać się będą na największej w historii Juwenaliów scenie i przy wsparciu najdroższej dotychczas techniki. Ma mieć ona 23 metry wysokości i 32 metry szerokości. Aby ją przewieść, potrzebne będzie pięć samochodów ciężarowych z naczepami. Zagra na niej 13 wykonawców. W piątek pojawią się: KęKę, Kaz Bałaganie, Dżem, TBA!, Gibbs oraz Sobel. W sobotę zaś: O.S.T.R., Natalia Szroeder, Jan Rapowanie, Lady Pank, Kizo oraz OKI. Ostatni wykonawca ma zostać ogłoszony w przyszłym tygodniu.
Wstęp na koncerty jest biletowany. Bilet ulgowy kosztuje 55 złotych plus 4 złote opłaty serwisowej naliczanej przez operatora, normalny – 100 złotych plus 7 zł opłaty serwisowej. To cena za bilety jednodniowe, bo dwudniowe zostały już wyprzedane. Warto podkreślić, że bilety ulgowe przeznaczone są dla studentów, doktorantów, uczniów oraz pracowników Politechniki Lubelskiej.
Bezpieczeństwo uczestników zapewni 208 pracowników ochrony, oraz siedem punktów medycznych. Rozwiązane mają być też problemy z kolejkami przy wejściu i wyjściu. Uruchomione zostanie bowiem dodatkowe miejsce, z którego skorzystają uczestnicy. Dodatkowo każdy, kto zakupi bilet, otrzyma na maila szczegółowe informacje z lokalizacją wejść.
– Z radością wchodzimy w okres, w którym studenci, pracownicy i przyjaciele uczelni mogą wspólnie świętować, integrować się i spędzać czas w radosnej atmosferze. Zapraszamy do nas wszystkich mieszkańców miasta. Chcemy, aby Juwenalia Politechniki Lubelskiej stały się sztandarową imprezą w Polsce, na równi z Carnavalem Sztukmistrzów i Nocą Kultury – mówi prorektor Paweł Droździel.
O kolejnych szczegółach związanych z Dniami Kultury Studenckiej oraz Juwenaliami Politechniki Lubelskiej będziemy informować już niebawem.