Kraków: Smoki nie mają łatwo. Jeden ma uszkodzony nos, drugi przenosi prawdziwe ciężary
Krakowskie smoki już od jakiegoś czasu mają pod górkę. Słynny Smok Wawelski ostatnio utracił swoje ogniste moce, a kontuzje i trudności spotkały także mniejsze stworki będące częścią krakowskiego Smoczego Szlaku.
Nie tak dawno Kraków obiegła wieść o utraconych mocach Smoka Wawelskiego, który stracił umiejętność ziania ogniem. Okazuje się jednak, że to nie jedyny krakowski potworek mierzący się z problemami natury zdrowotnej.
Smok Turysta, stojący u bram Parku Bednarskiego, już od dłuższego czasu funkcjonować musi bez rogu na nosie, o czym pisaliśmy już niemal dwa lata temu.
Niemały problem ma także Smok Romantyk, zlokalizowany na popularnej wśród zakochanych Kładce Ojca Bernatka. Stojący tam stworek zmuszony jest bowiem dźwigać całkiem pokaźną liczbę... kłódek z inicjałami, pozostawianymi przez pary. Kiedyś takie zakładanie kłódek praktykowano na wspomnianej kładce - teraz, po ich ściągnięciu i stopieniu, ta odpowiedzialna funkcja ciąży na małym Romantyku.
Smok Wawelski - raz zieje, a raz nie zieje
W poniedziałek 14 lipca, po krótkiej przerwie, swoje ogniste moce odzyskał Smok Wawelski - symbol Krakowa i jedna z flagowych atrakcji turystycznych w mieście. Urlop smoka spowodowany był przeprowadzanymi wówczas pracami serwisowymi, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa i sprawnego działania atrakcji.
Smoczy Szlak w Krakowie
Smoczy Szlak to stosunkowo nowa, choć szybko zyskująca dużą popularność, atrakcja turystyczna, będąca odbiciem wrocławskiego szlaku z krasnalami.
Obecnie na mapie Krakowa rozlokowanych jest kilkanaście figurek smoków z różnymi atrybutami, nawiązującymi do cech osobowości stworków. Wśród nich m.in.: Smok Geodeta, Smok Malarz, Smok z mapą, Smok z latawcem, Smok Filmowiec czy Smok Wodny.
Kolekcja smoczków stale się powiększa - już niedługo maluchy opanują cały Kraków! Mamy tylko nadzieję, że będą nieco lepiej traktowane.