Będzie pierwszy żłobek w Myszkowie. Tak zdecydowali radni. Do tego zrewitalizują centrum
Utworzenie Pierwszego Publicznego Żłobka
Rada Miasta przyjęła uchwałę dotyczącą utworzenia w Myszkowie pierwszej publicznej placówki zapewniającej opiekę nad dziećmi do lat trzech. Planowane rozpoczęcie funkcjonowania Żłobka nr 1 przewidziane jest na wrzesień bieżącego roku. Placówka będzie mieścić się w budynku Przedszkola nr 2 przy ul. Pułaskiego i docelowo zapewni opiekę dla 16 dzieci.
Poinformowano również, że rekrutacja do nowo tworzonego żłobka jest w toku. Wnioski o przyjęcie dziecka można było składać wyłącznie do dnia 9 maja br. Szczegółowe informacje na temat procedury naboru dostępne są na oficjalnej stronie internetowej miasta, pod linkiem dotyczącym naboru do Żłobka nr 1.
W perspektywie planowane jest także otwarcie drugiego żłobka publicznego, który ma powstać przy Przedszkolu nr 5, zlokalizowanym przy ul. Stalowej. Obie inicjatywy w zakresie rozwoju infrastruktury opieki nad najmłodszymi są wspierane finansowo ze środków pochodzących z rządowego programu „Aktywny Maluch 2022–2029”. Program ten ma na celu stymulowanie rozwoju systemu opieki nad dziećmi w wieku do trzech lat na terenie całego kraju.
Rewitalizacja Centrum Myszkowa i Inwestycje Dodatkowe
Podczas posiedzenia omówiono również bieżący stan realizacji zadania inwestycyjnego pod nazwą „Rewitalizacja centrum Myszkowa”. Obecnie prace budowlane prowadzone są w ramach etapów 1, 4, 5, 7, 8, 9 i 10 projektu.
W związku z potrzebą przyspieszenia działań związanych z budową nowej miejskiej biblioteki, stanowiącej etap 2 rewitalizacji, Rada Miasta podjęła decyzję o wprowadzeniu zmian w budżecie miasta oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Zmiany te podyktowane są koniecznością dostosowania harmonogramu realizacji poszczególnych części całego przedsięwzięcia rewitalizacyjnego.
Dodatkowo, Rada Miasta zabezpieczyła w budżecie środki finansowe przeznaczone na prace związane z zielenią miejską wzdłuż ulicy Wyszyńskiego. Zakres planowanych działań obejmuje przygotowanie terenu, zabezpieczenie warstwy żyznej gleby oraz nasadzenie roślinności wieloletniej, w tym gatunków kwitnących, a także drzew, co ma na celu poprawę estetyki i bioróżnorodności tej części miasta.