Gdańsk: Załatwiał prąd dla nielegalnych salonów z automatami. 46-latek usłyszał 42 zarzuty
Niemal 130 tysięcy złotych stracił operator, z którym umowy na dostawę prądu, głównie do nielegalnych salonów z automatami, zawierał 46-latek z Elbląga zatrzymany przez gdańskich policjantów. Tymczasowo aresztowany mężczyzna, posługując się fałszywym dokumentem, miał dopuścić się 22 oszustw, a ogółem usłyszał aż 42 zarzuty.
Źródło zdjęć: © Fot. Pixabay
Jacek Wierciński
Na trop procederu wpadli funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją gdańskiej komendy miejskiej. Zgromadzony przez nich materiał dowodowy, doprowadził do wszczęcia śledztwa w sprawie fałszerstwa i oszustw przez Prokuraturę Gdańsk-Wrzeszcz.
- Policjanci ustalili, że 46-latek zawierał umowy z dostawcą energii elektrycznej, posługując się przerobionym dokumentem. Energia była najczęściej dostarczana do lokali z nielegalnymi automatami do gier hazardowych. Gdy policjanci dysponowali już dostatecznym materiałem dowodowym, skontaktowali się z dostawcą energii i przyjęli od niego zawiadomienie. W wyniku przestępczego działania sprawcy firma świadcząca usługę dostawy energii poniosła straty na łączną sumę prawie 130 tysięcy złotych – wskazuje asp. sztab. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.
Jak relacjonują mundurowi, na podstawie zgromadzonych informacji, prokurator prowadzący postępowanie wystawił nakaz zatrzymania i doprowadzenia 46-latka z Elbląga, który usłyszał łącznie 42 zarzuty, w tym 22 oszustwa oraz 20 posłużenia się fałszywym dokumentem, a w piątek został tymczasowo aresztowany przez sąd na trzy miesiące. Teraz, za oszustwo grozi mu kara nawet 8 lat więzienia, natomiast za posługiwanie się fałszywym dokumentem – do 3 lat.
- Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tysięcy złotych grzywny od każdej zabezpieczonej maszyny – dopowiada asp. sztab. Mariusz Chrzanowski i zaznacza, że sprawami nielegalnych salonów z automatami do gier hazardowych, które zostały zabezpieczone podczas wspólnych działań z policjantami zajmują się funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.