Jasło: Zakaz poskutkował. Samochody na sprzedaż zniknęły z parkingu
W tym artykule:
Postawili znak z dwoma zakazami
O rozwiązaniu wprowadzonym przez miasto pisaliśmy przed niespełna dwoma tygodniami. Po tym, jak 9 lipca poinformował o nim burmistrz Adam Kostrząb.
- Od dzisiaj obowiązuje ZAKAZ parkowania samochodów na parkingu przy dworcu PKP przez czas dłuższy niż 12 godzin - napisał wówczas na Facebooku Adam Kostrząb.
Argumentując wprowadzenie zakazu, burmistrz podkreślił, że parking przy ulicy Metzgera (droga krajowa nr 28) ma służyć przede wszystkim osobom korzystającym z usług PKP i przeznaczony jest do krótkoterminowego postoju. Dlatego został tam również wprowadzony "zakaz oferowania pojazdów na sprzedaż".
- Wszystkie takie samochody muszą zostać niezwłocznie usunięte. Kontrole będą prowadzone przez straż miejską i policję. Dziękuję za zrozumienie (...) i dostosowanie się do nowych zasad - podsumował Adam Kostrząb.
Wreszcie jest tak, jak było powinno
Zgodnie z obietnicą, sprawdziliśmy, czy ruch miasta okazał się skuteczny i sprzedawcy usunęli swoje pojazdy z parkingu. Mamy dobre wieści – tak się stało, dzięki czemu podróżujący koleją nie powinni mieć już problemu ze znalezieniem miejsca, gdzie mogą zostawić swoje auto.
Warto podkreślić, że nasza redakcja – jak można przypuszczać – dołożyła małą cegiełkę do tego "sukcesu". Wiosną, na prośbę Czytelnika "ruszyliśmy" temat w magistracie. Urzędnicy w tym przypadku nie zawiedli.
Miasto: 12 godzin to za mało? Złóż wniosek
Jako że – zgodnie ze stanowiskiem burmistrza – parking przy ul. Metzgera w pierwszej kolejności przeznaczony jest dla osób jeżdżących pociągami pojawia się pytanie, co mają zrobić ci, którzy – wsiadając do wagonu – zamierzają wrócić na jasielską stację po kilku czy kilkunastu dniach, np. udając się na wczasy. I dopiero wtedy chcieliby "odebrać" auto.
- Takie osoby powinny skontaktować się z urzędem miasta, z wydziałem gospodarki nieruchomościami i geodezji oraz złożyć wniosek o zgodę na dłuższy czas parkowania. Można to zrobić osobiście, telefonicznie, pocztą tradycyjną bądź elektronicznie - mailowo, czy też poprzez naszą miejską aplikację mobilną. Będziemy starali się takie wnioski rozpatrywać niezwłocznie - zapewnia Agata Koba, rzeczniczka ratusza.
I przypomina, że w weekendy na dłużej niż 12 godzin pojazdy mogą być zostawiane na innych miejskich parkingach, w tym w tzw. strefach płatnego parkowania. W soboty i niedziele nie są tam pobierane opłaty – podobnie jak w dni robocze do godziny 8 oraz po godzinie 16.