Szczury, koty i kosmici na miejskich hulajnogach we Wrocławiu
To już druga edycja projektu „Hulaj ART: Sztuka na kółkach" organizowanego przez studentów wrocławskiej ASP i dostawcy hulajnóg elektrycznych Lime. Poprzednia edycja cieszyła się wyjątkową popularnością, zarówno wśród studentów jak i mieszkańców, którzy chętnie jeździli na nich do szkoły czy pracy. Projekt ma na celu nie tylko wprowadzenie sztuki do przestrzeni miejskiej ale także wypromować talenty studentów.
Spotkacie je na ulicach Wrocławia, te hulajnogi to dzieła sztuki
Hulajnogi z pierwszej edycji zrobiły furorę na mieście, nic dziwnego, że studenci tak chętnie zgłosili się do tegorocznej. W tym roku studenci oraz wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych pomalowali 20 e-hulajnóg firmy Lime w fantastyczne wzory. Motywem przewodnim była „Wolność przemieszczania się”.
- Brałem udział w pierwszej edycji, bardzo przyjemnie się to wykonywało, zawsze to praca na innym materiale niż płótno, a do tego widzimy go w przestrzeni miejskiej. Nie miałem okazji pojeździć akurat na swoje pierwszej hulajnogi na mieście, ale często widywałem inne. Za każdym razem robimy zdjęcie i udostępniamy sobie nawzajem, to bardzo miła pamiątka - mówi Radosław Łobos, student ASP.
Na limonkach namalowali szczury, koty czy kosmitów
Kilka sztuk elektrycznych limonek zostało wyróżnionych w dwóch głosowaniach internetowych, zarów3no w Polsce jak i w USA, w ramach współpracy zagranicznej. Głosujący szczególnie zachwyceni byli hulajnogą z motywem szczurów.
- Widywałem pomalowane hulajnogi na mieście, pomyślałem, że fajnie byłoby mieć "swoją" stąd mój udział w tegorocznej edycji. Namalowałem dwa szczurki, jeden z nich trzyma kawę, drugi pędzel. Wielu mieszkańcom nasze miasto kojarzy się właśnie z nimi - mówi Kamil Kowalski.
Łącznie kolorowych hulajnóg we Wrocławiu jest aktualnie ponad 30. Ich wzory są bardzo zróżnicowane, na hulajnogach znajdziemy zwierzęta, motywy roślinne czy geometryczne.
- To jest piękne, że ten projekt zaimplementował się w przestrzeni a studenci ASP mogli zaistnieć szerzej i trochę pokolorować nam ten szary krajobraz, zwłaszcza w taka deszczową pogodę jak dziś- mówi Marta Płonka, prorektor ds. naukowych i współpracy ASP.
- Jestem niezmiernie szczęśliwy że znów możemy brać udział w tym projekcie, że pojazdy codziennego transportu stają się również piękne - mówi Wilhelm Munio, kierownik Lime Polska.