Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli ma swój sztandar. Wyjątkowa uroczystość
Wyjątkowy dzień dla Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli
TPZW świętuje w tym roku 50. rocznicę powstania. Oficjalne obchody zaplanowane zostały na jesień. 17 maja odbyła się uroczystość, podczas której towarzystwo otrzymało sztandar. Uczestnicy spotkali się przed siedzibą TPZW przy ulicy Mickiewicza 4 w Zduńskiej Woli. Przeszli teren Urzędu Miasta, gdzie odbyła się uroczystość. Darczyńcy wbijali symboliczne gwoździe w drzewiec. Jarosław Stulczewski, prezes TPZW odebrał sztandar od prezydenta Zduńskiej Woli Konrada Pokory.
Sztandar sfinansowany został z darowizn. Ma kształt kwadratu o wymiarach 100 cm na 100 cm i jest płatem tkaniny dwustronnie haftowanym.
Na awersie w kolorze ciemnej zieleni (tło jednolite) w środkowej części znajduje się haftowany złotą nicią znak graficzny Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli, pod którym umieszczone zostały daty: "1825", "1975", "2025", haftowane złotą nicią, kolejno odnoszące się do: uzyskania praw miejskich przez miasto, powstania Towarzystwa i roku nadania sztandaru (w tym jubileuszu 50-lecia Towarzystwa i 200-lecia miasta Zduńska Wola).
Na rewersie koloru czerwonego znajdują się dwie gałązki wawrzynu, ułożone w kształcie wieńca otwartego w górnej części, haftowane złotą nicią. Pośrodku wieńca umieszczony jest wizerunek orła białego, z głową zwróconą w lewą stronę, haftowanego srebrną nicią; korona, dziób i szpony orła są haftowane złotą nicią. Po bokach płata, umieszczono dewizy: u góry - "REGIONALIZM", u dołu - "NAUKA", po prawej stronie - "TRADYCJA", po lewej stronie - "KULTURA", haftowane srebrną nicią. W rogach płata, są umieszczone czółenka tkackie, symbolizujące tradycje włókiennicze i przemysłowe Zduńskiej Woli, haftowane złotą nicią.
Boki sztandaru, z wyjątkiem boku przytwierdzonego do drzewca, są obszyte złotą frędzlą.
Głowica sztandaru ma kształt połączonych liter "T" i "P" i symbolizuje skróconą nazwą Towarzystwo Przyjaciół. Na literach z pozłacanego metalu umieszczono napis "ZDUŃSKIEJ WOLI".
Na drzewcu koloru ciemnego umieszczonych jest 47 gwoździ pamiątkowych fundatorów przypadających na obie strony drzewca (płatu sztandaru). Na czole drzewca umieszczony jest 1 duży gwóźdź pamiątkowy. Drzewiec składa się z dwóch części i łączony jest za pomocą stalowych okuć w kolorze złotym. Sztandar został wykonany według projektu Lidii Stulczewskiej.