Przepiękna biżuteria, naturalne kosmetyki, oryginalna odzież. Wszystko w Zielonej Górze w jednym miejscu. To pierwsze takie targi
ZATARGI w Zielonej Górze. Co to za wydarzenie?
W Tkalni przy ul. Fabrycznej 13a w Zielonej Górze w sobotę do godz. 19 potrwają ZATARGI. To impreza targowa, na której kupić można to, co bardzo lubią kobiety. Ale panowie też znajdą dla siebie coś ciekawego. Skąd pomysł?
– My same tworzymy i jeździmy na różne imprezy targowe po całej Polsce i nie tylko. Zobaczyłyśmy, że to się świetnie sprawdza, jest dużo ludzi i fajna atmosfera. Stwierdziłyśmy, że brakuje tego typu wydarzeń w Zielonej Górze i że trzeba temat ruszyć – mówi współorganizatorka Kamila Dzieżyc.
Na Zatargi przyjechało 24 wystawców z całej Polski. Zgłosiło się więcej marek, ale nie było aż tyle miejsca. Współorganizatorka Małgorzata Górna liczy, że w wydarzeniu weźmie udział dużo ludzi i impreza nie będzie ostatnią. Plany są już na kolejne tego typu targi jesienią. Możliwe, że wtedy miejsca będzie więcej. A dlaczego nazwa Zatargi? - Bo można się targować - dodaje z uśmiechem pani Małgorzata.
Oryginalna biżuteria, odzież, kosmetyki. Co jeszcze można kupić?
Kamila Dzieżyc prezentuje markę PANI-KA. To biżuteria niejednoznaczna i minimalistyczna. Autorka w 2013 roku ukończyła Projektowanie Biżuterii na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Oryginalną biżuterię tworzy też Agnieszka Osypińska, a Rojo-verde to jej autorska marka. Ozdoby tworzy ręcznie z miedzi i mosiądzu.
Są też kosmetyki naturalne. Makutu Kuchnia Kosmetyczna to kuchnia prosto z lasu. Pomysł narodził się z potrzeby wytwarzania kosmetyków naturalnych, które są jednocześnie wysoko jakościowe i skuteczne. Katarzyna Majewska, która je tworzy, przyjechała z okolic Wrocławia. Jest chemikiem i botanikiem, łączy wiedzę z tym, co może znaleźć w okolicy.
– Z pozyskanych roślin sama przygotowuję większość substratów do kosmetyków. Oczywiście posiłkujemy się też masłami, które sprowadzany z Afryki czy ze Wschodu po to, żeby kosmetyki faktycznie były skuteczne – dodaje.
Co ciekawe to rzeczywiście Kuchnia Kosmetyczna.
– Wszystko, co wkładam do kosmetyków i co nakładamy na skórę, można jeść. Jest na tyle bezpieczne i na tyle skuteczne kosmetycznie, że nie szkodzi nam, a powoduje, że skóra zaczyna funkcjonować prawidłowo – zapewnia pani Katarzyna.
Monika Paprzycka tworzy dodatki do wnętrz i upominki z gipsu polimerowego. Pasja zaczęła się na urlopie macierzyńskim pani Moniki.
– Stwierdziłam, że chcę coś nowego robić w życiu. Szukałam. co mogłabym ciekawego tworzyć i tak powstało Zaczarowane wnętrze – opowiada.
Obecna jest np. marka modowa Gusta, która stawia na wygodę i swobodę. Jej twórczynią jest współorganizatorka wydarzenia Małgorzata Górna. O której projektach wiadomo, że charakteryzują się prostotą i lekkością, powstają w Polsce.
Czytaj też:
- 20 tysięcy buków przygotowali do posadzenia leśnicy na akcję Posadźmy razem las w Zielonej Górze
- To oni tworzyli powojenną Zieloną Górę i region. Można ich zobaczyć na deptaku. Ta wystawa zapowiada ważne wydarzenie o historii miasta
- Ranking Najlepszych Pracodawców w Polsce Magazynu Forbes. Na liście 250 najlepszych znalazły się tylko dwie lubuskie firmy