Zmiany na Pomorzanach. Nie warto jeździć i parkować na pamięć
Rano internauci poinformowali, że jeden z autobusów linii nr 811 utknął - z powodu zaparkowanych pojazdów - na ulicy Ruskiej.
Strażnicy miejscy pracują od godziny 4 rano.
- Pięć samochodów zostało odholowanych, kolejne pięć jest przygotowanych. Jesteśmy zdziwieni, bo informacje o zmianach były odpowiednio wcześniej przekazywane: i ulotki, i rozmowy - mówi Joanna Wojtach ze szczecińskiej Straży Miejskiej.
Przypominamy, że od strony Milczańskiej trasa objazdu prowadzi Orawską, Legnicką i Frysztacką do al. Powstańców Wielkopolskich. Po drodze są trzy nowe przystanki linii autobusowych 53, 811 i 524: „Orawska Szkoła” „Legnicka” (za skrzyżowaniem z ul. Legnicką), „Frysztacka” (przed skrzyżowaniem z al. Powstańców Wielkopolskich).
W drugą stronę autobusy jadą Frysztacką, Ruską, Orawską i Częstochowską do Milczańskiej. Uruchomione zostaną przystanki: Ruska” (za skrzyżowaniem z ul. Frysztacką) i „Częstochowska” (na ul. Orawskiej przed skrzyżowaniem z ul. Częstochowską).
Przejazdy miejskich autobusów osiedlowymi ulicami ze względu na gabaryty i promień skrętu spowodowały konieczność ograniczenia liczby miejsc postojowych na osiedlu. Miejsca z zakazem zatrzymywania się są oznakowane znakami B-36 + T-24 (zakaz zatrzymywania, auta holowane na koszt właściciela).
Od kilku dni strażnicy miejscy prowadzili w tym rejonie akcję informacyjno-ulotkową, wkładali ulotki za wycieraczki pojazdów i informowali ustnie mieszkańców o planowanych zmianach od 7 lipca. Wszystkie pojazdy zaparkowane „pod zakazami” w nocy z 6 na 7 lipca (a także później, jeśli zajdzie taka konieczność) będą odholowywane na miejski parking strzeżony przy ul. Hangarowej 30-32.
W celu uzyskania zezwolenia na odbiór odholowanego samochodu należy zgłosić się z dowodem rejestracyjnym do Straży Miejskiej przy ul. Klonowica 1B. Koszt odholowania to 716 plus 62 zł za dobę postoju pojazdu na parkingu. Jeśli właściciel auta ma meldunek w Polsce, może wnieść opłatę do 7 dni od dnia odebrania samochodu.
Dodatkowo Straż Miejska może nałożyć (decyzja zależy od oceny funkcjonariusza SM) mandat karny za popełnione wykroczenie, czyli pozostawienie pojazdu w miejscu objętym zakazem. W tym przypadku grzywna wynosi 100 złotych i 1 punkt karny. Jeśli sprawca odmówi przyjęcia mandatu, sprawa trafia do sądu.