Otwarcie Poradni Ortopedycznej z nowoczesnym zapleczem diagnostyczno-zabiegowym
W trosce o jakość świadczeń zdrowotnych do WOMP-u został zakupiony nowy, mobilny sprzęt medyczny – aparat RTG z ramieniem C. Robot będzie wykorzystany do diagnostyki i nowoczesnych metod leczenia bólu, do których należą termolezja i kriolezja wspierane przez precyzyjne obrazowanie RTG i USG.
Proponowane metody termolezji i kriolezji nerwów obwodowych skutecznie eliminują bóle kończyn czy kręgosłupa w odcinkach lędźwiowym, piersiowym i szyjnym. Pozwalają także na leczenie przewlekłych dolegliwości bólowych, np. po urazach czy operacjach. Zaletą obrazowania RTG i USG jest precyzja, która pozwala na dokładne zlokalizowanie nerwów. To zwiększa skuteczność leczenia i bezpieczeństwo pacjenta, bowiem redukuje ryzyko przypadkowego uszkodzenia sąsiednich struktur.
Od stycznia 2025 roku procedury termolezji i kriolezji są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej. Dotychczas zabiegi były wykonywane w warunkach szpitalnych. WOMP wyszedł naprzeciw potrzebom swoich pacjentów, którzy dopytywali o możliwość wykonania tych zabiegów w Pracowni Ortopedycznej WOMP. Koszt zakupu aparatu RTG z ramieniem C wraz z adaptacją pomieszczenia to wydatek dla budżetu Województwa Lubelskiego w wysokości niemal 552 tys. zł. Resztę kosztów, tj. 113 tys. zł, poniósł WOMP.
Galeria zdjęć
Źródło: lublin112.pl,UMWL