Dawid Podsiadło zaprasza na swój festiwal muzyczny. Już 25 i 26 lipca
ZORZA odwiedzi tego lata sześć miast w Polsce, oferując dwudniowe wydarzenia z zupełnie nowymi odsłonami doskonale znanych artystów. Od swojej pierwszej edycji festiwal ma ambicje, żeby stać się platformą, która przez cały rok zaskakiwać będzie autorskimi projektami muzycznymi i tworzyć przestrzeń dla jakościowej społeczności zrzeszonej wokół kultury. Aspektem, który dodatkowo odróżnia ten nowy projekt, jest jego dwuletnia kadencyjność – po tegorocznym starcie kolejna odsłona będzie miała miejsce w 2027 roku.
- Mam poczucie, że startując z tym festiwalem, wchodzimy w zupełnie nowy etap. Zaprezentujemy wyjątkowe projekty, które w większości powstają od podstaw z myślą o naszej imprezie. Jesteśmy wdzięczni i dumni, że tak fantastyczni artyści polubili nasz pomysł i przyjęli zaproszenie. To dla nas wszystkich okazja, by złapać świeży, muzyczny oddech i stworzyć coś nowego, innego, a czasem nawet odrobinę szalonego – z przymrużeniem oka. Może nawet coś, na co zawsze mieliśmy ochotę, ale brakowało do tej pory okazji? I to wszystko wydarzy się u nas premierowo – i tylko raz – w takiej formie - mówi Dawid Podsiadło.
Festiwalowa mapa obejmuje trzy sceny: Scenę Główną, Audioriver Together With Electronic Beats oraz FNOMN. Każda z nich ma swój charakter, ale wspólnie tworzą spójną opowieść.
Gospodarz wydarzenia przygotował dwa swe wyjątkowe koncerty na Scenę Główną: intymną premierę projektu z Kaśką Sochacką oraz energetyczny hołd dla zespołu Myslovitz, w którym na scenie towarzyszyć mu będzie Artur Rojek.
- Kiedy po raz pierwszy usłyszałem Myslovitz, to właśnie wtedy zacząłem naprawdę słuchać muzyki. To było dla mnie coś zupełnie nowego – nie potrafiłem zrozumieć wszystkiego, co się w tych piosenkach zawierało, ale dziś nadal odkrywam kolejne ich warstwy. Dla mnie to zespół, który zrobił coś naprawdę mojego, coś dla mnie. Te utwory stały się hymnami wielu ludzi, soundtrackiem do ich życia. Z ogromną przyjemnością będę wykonywał te kawałki na żywo, chociaż podejrzewam, że będą one tak głośno śpiewane, że ciężko będzie mnie usłyszeć - zapowiada Podsiadło.
Na Scenie Głównej wystąpi również Kortez z nową interpretacją albumu „Bumerang” – wzbogaconą o filmową projekcję. Wspólny koncert Sokoła, Fisza i Emade – pierwszy raz w takim składzie – zapowiada się jako jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń festiwalu. Nie zabraknie też Pauliny Przybysz z repertuarem Bajmu i niezwykłego duetu: Bracia Kacperczyk i Kukon.
ZORZA oferuje również inne przestrzenie muzyczne. Wśród nich znajdzie się scena sygnowana przez festiwal muzyki klubowej Audioriver. Dzięki tej współpracy pojawią się także unikalne projekty, które estetycznie oscylować będą pomiędzy wytrawnym elektronicznym brzmieniem a współczesnym popem. Na scenie Audioriver Together With T-Mobile Electronic Beats zaprezentują się: Flirtini 2012 FM, Brodka DJ SET, Agim & Deas Live, Catz ‘n Dogz & Friends, ROSALIE.2K88, Bass Astral Remixed PL i IKARVS: Polish Euforia 2000.
ZORZA wspierana przez T-Mobile to również przestrzeń dla współczesnej sztuki. Na terenie festiwalu pojawią się wyjątkowe instalacje i dzieła stworzone specjalnie na tę okazję przez współczesne artystki i artystów. Wśród nich znajdzie się m.in. totemiczna rzeźba Karoliny Bielawskiej inspirowana kosmicznymi siłami natury, współczesna reinterpretacja obrazu Delacroix autorstwa Martyny Czech, trójwymiarowa instalacja Anny Barlik oraz betonowy kwiat Julii Woronowicz. Uczestnicy będą mogli również wejść do symbolicznej jaskini Stacha Szumskiego – przestrzeni, w której przenikają się epoka internetu i pradawne tropy geologiczne.
Aby lepiej odpowiadać na potrzeby uczestników i stworzyć komfortową przestrzeń, krakowska edycja festiwalu odbędzie się na terenie lotniska Rakowice-Czyżyny. To miejsce dobrze przygotowane na każdą pogodę - z suchym podłożem i rozbudowaną infrastrukturą. Na terenie festiwalu będzie dostępna darmowa woda pitna, strefa chill, rozbudowana oferta gastronomiczna, parasole, leżaki i namioty z ławo-stołami. Przygotowano też kilka tysięcy darmowych peleryn przeciwdeszczowych. Na terenie festiwalu znajdą się platformy dla osób z niepełnosprawnościami oraz będą dostępne tłumaczenia koncertów na język migowy.
Karnety w cenach od 482 zł i bilety w cenach od 267 zł są dostępne w serwisie eBilet.pl.