Lęborczanka napisała książkę dla dzieci. "Lęborskie Czarki" to magiczna opowieść o bajkowych Czarkach mieszkających w parku Chrobrego
"Lęborskie Czarki" to barwna opowieść pełna lokalnej magii i legend, która już teraz czeka na czytelników. Można ja kupić, wypożyczyć a z pewnością warto przeczytać dzieciom. W związku z promocją książki biblioteka przygotowała dodatkowe atrakcje dla dzieci i młodzieży.
Inspiracją do napisania książki o czarkach był bratanek autorki, którego wzrastania nie mogła obserwować mieszkając zagranicą.
- Lęborskie dzieci zasługują na legendę, z którą mogłyby się utożsamiać, która będzie oddziaływać na dziecięcą wyobraźnię – podkreśla Emilia Hinc.
Biblioteka zaprasza dzieci i młodzież do udziału w grze terenowej w parku Chrobrego, która pozwoli poczuć się jak bohater książki o czarkach. Kod QR do gry należy pobrać w Dziale dla Dzieci i Młodzieży. Wystarczy zeskanować i ruszyć w teren!
Na miejscu w bibliotece czekają też Facebordy. Można przyjść, zrobić sobie zdjęcie jako postać z książki i podzielić się swoją przygodą z innymi!
Biblioteka zaprasza do wspólnej zabawy z książką, która łączy magię literatury, ruch i lokalną historię.
Natomiast my przypominamy pierwsze dwa publikowane na łamach "Echa Ziemi Lęborskiej" odcinki "Lęborskich Czarek". Tylko dwa, żeby nie zdradzać zakończenia.
O autorce
Emilia Hinc urodziła się i wychowała w Lęborku. Uczyła się w I Liceum Ogólnokształcącym a dzięki lekcjom języka francuskiego zakochała się we Francji i języku francuskim. Jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Gdańskim, przez wiele lat wyjeżdżała do Francji, aby uczestniczyć w programie au pair i szlifować język francuski. Po ukończeniu studiów zamieszkała na 10 lat na Lazurowym Wybrzeżu, gdzie prowadziła stronę internetową dla Polaków, pracowała też jako animatorka dziecięca dla merostwa miasta Valbonne. Po powrocie do Polski życie zawodowe związała z rynkiem francuskim. Po kilku latach spędzonych w Warszawie osiadła w Szczecinie.
Napisała i opublikowała książki dla dorosłych czytelników, serię książeczek dla dzieci, a jej opowiadania i artykuły były wielokrotnie drukowane m.in. w nieistniejącym już piśmie literackim "Korespondencja z Ojcem", czy w magazynie podróżniczym "Poznaj Świat". Przetłumaczyła na język francuski książkę dla dzieci "Zagubiony Świetlik" Adama Święckiego. Zajęła trzecie miejsce za scenariusz propagujący adopcję zwierząt w ogólnopolskim konkursie organizowanych przez Fundację Zwierz. Doszła też do finału konkursu na audiobook o tematyce familijnej w konkursie Audioteki. Dwa lata temu została podwójną laureatką konkursu literackiego pn. „Legendy Błękitnej Krainy”, organizowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną „Ziemia Lęborska - Łeba”. Opowiadanie "O Hohlicku, co ludziom radość darował" zdobyło Grand Prix oraz dodatkową nagrodę w kategorii "Legenda o Lęborku".
Legenda "Lęborskie czarki" ma mocną pozycję w podejmowanych przez bibliotekę działaniach edukacyjno - kulturalnych, a lęborska biblioteka, jak przyznaje Emilia Hinc, jest jej ulubionym miejscem w mieście.