Tak wygląda szkolenie policyjnych psów służbowych
Podczas szkolenia czworonożni funkcjonariusze doskonalili umiejętności w zakresie obezwładniania osób w pomieszczeniach, pościgu za podejrzanym z odrzuceniem przedmiotu oraz odpierania czołowego ataku pozoranta. W wydarzeniu brali udział przewodnicy psów z jednostek policyjnych z Lublina, Chełma, Świdnika, Zamościa, Łukowa, Radzynia Podlaskiego, Białej Podlaskiej, Puław, Oddziału Prewencji Policji w Lublinie oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie.
Oprócz pracy nad technikami zatrzymywania i obezwładniania, psy i ich przewodnicy skupili się także na ćwiczeniach posłuszeństwa, poprawie kondycji fizycznej i psychicznej oraz doskonaleniu zdolności obronnych. Psy policyjne odgrywają kluczową rolę w codziennej służbie – tropią sprawców, patrolują ulice, wykrywają zapachy narkotyków, materiałów wybuchowych oraz broni. Są również nieocenionym wsparciem w działaniach ratowniczych, operacjach kontrterrorystycznych i zabezpieczaniu imprez masowych.
Szkolenie było koordynowane przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, którzy nadzorują działania policyjnych przewodników. Regularne ćwiczenia pozwalają utrzymać najwyższy poziom skuteczności psów służbowych, co przekłada się na większe bezpieczeństwo mieszkańców województwa.