Warszawa. Tereny sportowe i rekreacyjne wokół Nowej Skry już otwarte
Modernizacja obiektów Skry przy Wawelskiej ma na celu nie tylko stworzenie profesjonalnych warunków do uprawiania sportu, ale także poprawę dostępności terenów rekreacyjnych dla mieszkańców Warszawy. Teraz nowoczesne obiekty sportowe, tereny zieleni i infrastruktura są dostępne nie tylko dla sportowców, ale także dla osób chcących aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.
Co już zostało zrobione?
W ramach pierwszego etapu modernizacji dawnej Skry, powstały: profesjonalny stadion lekkoatletyczny z bieżnią okrężną i prostą, strefami do skoków (w dal, wzwyż, o tyczce, trójskoku) i rzutów (oszczep, kula, młot, dysk), a także boisko do rugby z naturalną nawierzchnią i trybunami. Na terenie kompleksu są też ścieżki biegowe, urządzenia do treningu z płotkami i slalomów, siłownia plenerowa i drążki kalisteniczne.
Ośrodek dostępny dla wszystkich
Przy nowym stadionie wybudowano nowoczesne zaplecze sportowe, czyli budynek z szatniami, prysznicami, sanitariatami, pomieszczeniami dla trenerów i sędziów, trybunami oraz ogólnodostępną toaletą – wszystko dostosowane jest także do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Nowy dom warszawskich sportowców
W pikniku otwarcia licznie wzięli udział obecni i byli mistrzowie olimpijscy – reprezentujący warszawskie środowisko sportowe.
Po uroczystości otwarcia wszyscy chętni mogli porozmawiać z olimpijczykami, zrobić zdjęcia i zdobyć autografy. Nie zabrakło również zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży, zabaw oraz pokazu gry w rugby. To właśnie na boisku ośrodka nowego ośrodka swoje mecze rozgrywać będą – już od maja – zawodnicy drużyny rugby RK Warszawa.
W strefie kreatywności i rekreacji można było wziąć udział w zajęciach m.in. nordic walkingu, zdrowego kręgosłupa, samoobrony, taekwondo, zumby czy zagrać w szachy.
Sport i rekreacja w otoczeniu zieleni
Przy ul. Wawelskiej nie zabraknie również przestrzeni do odpoczynku. Powstały alejki z nawierzchni mineralnej, ogrody deszczowe, zbiornik wodny, fontanna, leżaki, stoły do tenisa stołowego i gry w szachy. Inwestycja została zrealizowana z troską o zieleń – w znacznym stopniu zachowano istniejący drzewostan i wykonano dodatkowe nasadzenia. To ponad 350 sztuk, głównie: klonów, jarzębin, brzóz, lip, buków, kasztanowców i ambrowców. Nie zabrakło również tysięcy krzewów i bylin.
Kolejne etapy modernizacji będą obejmować dalszą rozbudowę obiektów sportowych, infrastruktury towarzyszącej oraz przestrzeni publicznych.
Ośrodek zarządzany jest przez Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa.