Dramatyczna walka o życie. Kobieta leżała w mieszkaniu, nie oddychała
Mł. asp. Konrad Staniszewski jako pierwszy dojechał na interwencję, a zagrożone było życie człowieka. Chodziło o kobietę, którą rodzina znalazła leżącą nieprzytomną w mieszkaniu. Dzielnicowy natychmiast przystąpił do działania. Z uwagi na fakt, że kobieta była nie przytomna i traciła funkcje życiowe z zanikiem oddechu, nie było chwili do stracenia. – Młodszy aspirant Konrad Staniszewski przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, która przyniosła pozytywny rezultat – mówi st. asp. Tomasz Bartos, rzecznik policji w Strzelcach Krajeńskich. Kiedy kobieta odzyskała funkcje życiowe, została ułożona przez dzielnicowego w pozycji bezpiecznej i następnie przekazana służbom medycznym. Trafiła do szpitala.
Policjanci szkolą się i podnoszą swoje umiejętności, żeby być gotowym do niesienia pomocy. Regularne ćwiczenia pozwalają sprawdzić i podnosić zdolności do szybkiej i skutecznej reakcji w sytuacji zagrożenia. – Jak obrazuje opisana wyżej sytuacja, funkcjonariusze są dobrze przygotowani, aby skutecznie nieść pomoc mieszkańcom – zaznacza rzecznik policji.
Informacja dla osób potrzebujących pomocy
Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:
116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00.
116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.