Gorzów: Wystarczy jeden przycisk, by wezwać pomoc. Seniorzy dostali opaski SOS
We wtorek, 22 lipca, w sali sesyjnej gorzowskiego magistratu prezydent Jacek Wójcicki oraz Beata Kulczycka, dyrektor Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie, przekazali lokalnym seniorom 100 telemedycznych opasek bezpieczeństwa. Urządzenia pozwalają na zdalne monitorowanie stanu zdrowia i natychmiastowe wezwanie pomocy, jeśli dojdzie do nagłego wypadku.
Zakup został sfinansowany z programu „Korpus Wsparcia Seniorów na rok 2025”. Miasto przeznaczyło na ten cel 117 tysięcy złotych.
Opaski mają ratować życie
– To urządzenie ratujące życie. Najlepiej oczywiście, żeby te opaski się absolutnie nie przydały, żebyście nie musieli z nich korzystać – mówił podczas spotkania prezydent Wójcicki. – Żyjemy jednak w czasach, gdy technologia pomaga nam w codziennym życiu. To urządzenie zapewnia naszym rodzinom realne bezpieczeństwo. W każdym wieku mogą wydarzyć się nieoczekiwane sytuacje i wtedy taka opaska może uratować życie.
Teleopieka dla seniorów jest bezpłatna
Opaski mają wbudowany przycisk SOS. W sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia użytkownik jednym kliknięciem wzywa pomoc medyczną, a system przekazuje informacje do odpowiednich służb. Usługa jest całkowicie bezpłatna dla seniorów.
– Ta opaska to nie tylko symbol troski, ale także realne bezpieczeństwo dla Państwa, jak i opiekunów, którzy na co dzień zajmują się seniorami – podkreśliła Beata Kulczycka.
Jak działają opaski? Wyjaśnia przedstawiciel firmy
Podczas spotkania z seniorami obecny był także Rafał Pizon, dyrektor ds. rozwoju teleopieki w firmie Sidly, która dostarczyła urządzenia. Opowiedział, jak korzystać z opasek i jakie funkcje oferują, aby monitorować zdrowie i szybko reagować w razie zagrożenia.
Miasto Gorzów zakupiło 100 opasek bezpieczeństwa, z których skorzystają najbardziej potrzebujący seniorzy.