Jarmark Spalski 2025: Tłumy na największej giełdzie antyków i rękodzieła w regionie
Jarmark Spalski po raz drugi w 2025 roku
Na Spalskim Jarmarku Antyków i Rękodzieła spotkać można było, jak zawsze, wytrawnych kolekcjonerów i kupić (lub choćby pooglądać) najróżniejsze przedmioty zabytkowe, starocie, zegary, meble, wyroby z wikliny, elementy wyposażenia wnętrz, szkło artystyczne, porcelanę, figurki, koronki, książki, płyty analogowe, białą broń. Były polskie szable, donice i wazony z Grecji, rzeźby z Indonezji, a do ogrodu - cebulki kwiatów ozdobnych z Holandii.
Wielu kolekcjonerów w Spale mogło trafić prawdziwe unikaty, choć aby je kupić należało mieć odpowiednio gruby portfel. Na jednym ze stoisk z płytami winylowymi można było np. zdobyć pierwsze, australijskie wydanie albumu "T.N.T." grupy AC/DC z 1975 roku - za 8 tys. zł, pierwszą płytę Pink Floyd "The Piper at the Gates of Dawn" z 1967 roku - za 7 tys. zł, czy jeden z wydanych zaledwie 50 egzemplarzy unikatowego album Depeche Mode (nie pytaliśmy o cenę).
Oryginalne wyroby rękodzielnicze sprzedawali sami ich twórcy - były artystyczne, gliniane kubeczki lepione na kole, piękne oryginalne maskotki, niepowtarzalna, fantazyjna, ręcznie robiona biżuteria i wiele innych ciekawych przedmiotów.
Lokalne specjały na jarmarku w Spale
Na jarmarku spalskim nie brakowało także producentów zdrowej, lokalnej żywności - miodów, nalewek, chlebów, serów, przetworów owocowych i warzywnych. Ciekawostką były kiszone śledzie przekładane pokrzywą, przygotowane według starej receptury łódzkich Żydów.
Jarmark w Spale to największa w regionie giełda antyków i rękodzieła. Impreza odbywa się raz w miesiącu w sezonie wiosenno-letnim. Dla zwiedzających wstęp na jarmark jest bezpłatny.
Terminy kolejnych jarmarków spalskich w sezonie 2024
W tegorocznym sezonie, Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła odbędzie się jeszcze pięciokrotnie, w następujących terminach:
- 8 czerwca
- 13 lipca
- 10 sierpnia
- 14 września
- 5 października