Mural i radiowęzeł powstaną w ZSP nr 6 w Piotrkowie. Uczniowie pozyskali dofinansowanie w ramach mikrograntów Centrum OPUS z Łodzi.
Mural i radiowęzeł powstaną w ZSP nr 6 w Piotrkowie
Dwa uczniowskie projekty Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6 w Piotrkowie otrzymały dofinansowanie w wysokości ponad 8 tys. zł w ramach mikrograntów Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS z Łodzi. W ramach projektu „Krakówka – czy mnie słyszysz?" powstanie szkolny radiowęzeł oraz mural, który będzie symbolem zaangażowania i kreatywności uczniów. Drugi projekt to „Wiosenne przebudzenie”, który jest inicjatywą nieformalnej grupy uczniów harcerzy, przygotowana we współpracy z IX Szczepem Harcerskim „FLO” z Piotrkowa. Dzięki dofinansowaniu w wysokości ponad 3 200 zł zostanie zorganizowany piknik promujący zdrowy styl życia i wartości harcerskie. W programie m.in. zdrowy bufet, zabawy ruchowe, pokaz sprzętu OSP i edukacja ekologiczna.
- Ogromnie się cieszę, bo to już drugi raz, kiedy nasza młodzież otrzymuje grant od Centrum Opus z Łodzi, mówi Ewa Wolniak, dyrektor ZSP nr 6 w Piotrkowie. To ogromne wyróżnienie, ale także dowód na to, że młodzi ludzie mają w sobie potencjał, odwagę i inicjatywę, by realnie działać na rzecz swojego otoczenia. Co ważne, podobne działania to nie nowość w naszej szkole – uczniowie od lat angażują się w różnorodne działania na rzecz lokalnej społeczności. Duma jest tym większa, że od niedawna to właśnie oni sami piszą wnioski, podejmują decyzje i realizują zaplanowane zadania. Nauczyciele pełnią jedynie rolę doradców – najważniejszą i najcięższą pracę wykonują uczniowie. To oni są autorami tych sukcesów. Radość jest podwójna, bo to dowód na to, że twórczość uczniów, a nasza szkoła zdecydowanie należy do kreatywnych, idzie w parze z przedsiębiorczością.
W grudniu 2024 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 6 w Piotrkowie powstała już szkolna kafejka i piękny mural dzięki dotacji z Centrum Opus z Łodzi. Projekt był autorskim pomysłem Przemysława Króla, skarbnika samorządu szkolnego, któremu pomagali Roksana Wocheń i Mateusz Szubert. Patronem projektu było Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Harc w Piotrkowie.