Odnowiony budynek Domu Książki. Panorama w sercu Poznania
Nowe życie Domu Książki
Już 1 czerwca budynek ponownie zostanie oddany do użytku. Obiekt przekształcony został w budynek mieszkalny z domu handlowego. Teraz znajduje się w nim 40 mieszkań jedno– i dwupokojowych przeznaczonych na długoterminowy najem. Mieszkania są urządzone w standardzie pod klucz. Do dyspozycji mieszkańców Domu Książki powstał taras widokowy.
Na parterze dla wszystkich otworzą swoje drzwi: kawiarnia-restauracja „Strona” oraz księgarnia „Bookowski”. Przewidziano tu również przestrzeń dla organizacji charytatywnych i pozarządowych, których celem jest wspieranie samorozwoju i promowanie kultury. Dzięki inicjatywie Fundacji Dom Książki w budynku odbywać się będą także wydarzenia kulturalne i artystyczne.
Dom książki został rozbudowany
Renowacja budynku trwała dwa lata. Odnowiona została fasada budynku. Płytki zostały wyczyszczone, a te uszkodzone – wymienione. Dodatkowo Dom Książki został rozbudowany. Od strony podwórza powstała przyklejona do budynku dodatkowa część z balkonami. Wnętrza obiektu poddano gruntownej renowacji. Zadbano przy tym o detale. Zachowane zostały m.in. pierwotne elementy podłóg w częściach wspólnych budynku. A na klatce schodowej wymieniono poręcze i odnowiono pierwotne lastryko.
Na dziedzińcu można podziwiać namalowany, na ścianie sąsiedniej kamienicy naprzeciw Domu Książki, mural zatytułowany „Architektura książek” autorstwa Asi Pietrzyk.
Inwestorem i właścicielem Domu Książki jest Constructa Plus Sp. z o.o.
Za projekt architektoniczny odpowiada Litoborski+Marciniak Biuro architektoniczne sp. z o.o., a za projekt wnętrza - OYKA Studio.