Zapraszamy na spacer do Brennej. Miejscowość ma letnikom wiele do zaoferowania. To m.in. widokowe górskie szlaki czy kąpiel w rzece
W tym artykule:
W Brennej latem wydarzenie goni wydarzenie
Nie tak dawno emocjonowaliśmy się mistrzostwami górali w koszeniu łąki na stoku Stary Groń oraz 10. edycją Biegu na Bucze. W sobotę 19 lipca w amfiteatrze spragnionych mocnego grania czeka 11. Słowiańska Noc Folk Metalowa. W niedzielę przewidziano na bosku w centrum miasta i w amfiteatrze wydarzenie o nazwie Dni Dawnych Kultur.
Warto odwiedzić Brenną. W miejscowości latem dzieje się naprawdę dużo. Baza noclegowa liczy około 3000 łóżek w kwaterach prywatnych i pensjonatach. W miejscowości znajdują się m.in.: stadnina koni, wyciągi narciarskie (Centrum i Węgierski), przystań kajakowa (zalew na potoku Leśnica), hala sportowa. Na końcu ulicy Leśnica są ogólnodostępne trasy do narciarstwa biegowego.
Górskie wędrówki i unikalne miejsca do wypoczynku
W amfiteatrze działa kino letnie, a także okresowo w samym centrum wesołe miasteczko. Można korzystać z tras spacerowych i rowerowych, wykąpać się w czystych wodach Brennicy albo pójść na jedną z miejskich imprez.
Proponujemy obejrzeć fotogalerię wypoczynkowego miasteczka w Beskidzie Śląskim. Polecamy górskie wędrówki na Stary Groń, Bajkowym Szlakiem Utopca, przez Przełęcz Karkoszczonka, na Kotarz, Szlakiem Myśliwskim, Szlakiem II Wojny Światowej czy ścieżką dydaktyczno – przyrodniczą Po Górze Bucze.
Spośród wielu atrakcji warto zwiedzić Obserwatorium Nietoperzy w Szkole Podstawowej nr 1, Kozią Zagrodę w Brennej Centrum, Zagrodę Edukacyjną U Gazdy, Ogród Bajek wokół Chaty Grabowej, bacówki pasterskie, Krzyż Zakochanych oraz Muzeum Kossak Szatkowskiej i Chatę Chlebową w pobliskich Górkach Wielkich.
Miejscowość w dolinie Brennicy oraz jej dopływów
Brenna jest dużą wsią o walorach letniskowo – wypoczynkowych i siedzibą urzędu gminy. Liczy ponad 11 tys. mieszkańców. Jest położona na wysokości około 420 m n.p.m. w górach Beskidu Śląskiego w dolinie rzeki Brennicy (prawego dopływu Wisły) oraz jej dopływów – Leśnicy i Hołcyny.