Mało awaryjne samochody starsze niż 10 lat. Auta z tego rankingu najrzadziej "nawalają"
Raport TÜV opiera się na danych z przeglądów technicznych samochodów osobowych w Niemczech. Niemieckie Stowarzyszenie Dozoru Technicznego, które przygotowuje te raporty, ma największy udział w takich przeglądach. Dzięki temu ich analizy są niezwykle wartościowe dla osób planujących zakup używanego samochodu.
Raporty te są szczególnie przydatne, ponieważ uwzględniają tylko modele, które były przynajmniej 10 tysięcy razy kontrolowane w stacjach przeglądów. To oznacza, że dane są reprezentatywne i można na nich polegać przy podejmowaniu decyzji zakupowych.
Jakie elementy są sprawdzane podczas przeglądów?
Badania techniczne obejmują sprawdzenie hamulców, amortyzatorów, oświetlenia, podwozia, ogumienia, układu wydechowego oraz zaawansowanie procesów korozyjnych. Każde badanie jest przeprowadzane według tych samych standardów, co pozwala na obiektywną ocenę stanu technicznego pojazdu.
Dane do raportu obejmują tylko istotne usterki, a wynik określa się procentowym udziałem aut z poważnymi usterkami. Dzięki temu można dokładnie ocenić, które modele są najmniej awaryjne i warto je rozważyć przy zakupie.
Takie modele samochodów są najmniej awaryjne - lista
Raporty TÜV pokazują, że niektóre starsze modele samochodów radzą sobie z upływem czasu lepiej niż inne. Warto zwrócić uwagę na te, które mimo wieku wciąż są mało awaryjne. Dzięki temu można znaleźć samochód, który będzie służył przez wiele lat bez większych problemów.
Decydując się na zakup samochodu, który ma już swoje lata, warto skorzystać z takich raportów. Pozwalają one na świadome podjęcie decyzji i wybór modelu, który będzie nie tylko ekonomiczny, ale i bezpieczny.
Zobaczcie w poniższej galerii, jak wygląda zestawienie awaryjności dotyczące samochodów 10-11 letnich.