Sulęcin: Zaginął 50-latek, jego życie było zagrożone. Ogłoszono alarm
W sobotę po godzinie 18.00 zastępca komendanta policji w Sulęcinie mł. insp. Mirosław Chmielewski ogłosił alarm dla jednostki. – Powodem było zaginięcie 50-latka, a z uzyskanych informacji wynikało, że jego zdrowie i życie może być zagrożone – mówi mł. asp. Klaudia Biernacka, rzeczniczka policji w Sulęcinie.
Nie było czasu do stracenia. Do służby stawili się funkcjonariusze wszystkich pionów. Teren poszukiwań obejmował las na terenie gminy Torzym. Każdy z mundurowych otrzymał wyznaczone zadanie. Najistotniejszym był ustalenie jak największej ilości informacji na temat zaginionego. Po ich zebraniu, w mediach opublikowany został wizerunek 50-latka. – Jak zwykle w takiej sytuacji mogliśmy liczyć na pomoc kolegów i koleżanek z Samodzielnego Pododdziału Prewencji policji w Zielonej Górze, komendy miejskiej w Gorzowie Wielkopolskim, OSP z Torzymia oraz Boczowa, jak również na Specjalistyczną Służbę Poszukiwawczo–Ratowniczą ze Świebodzina – mówi mł. asp. Biernacka. Do działań użyty został policyjny pies tropiący, quady oraz dron.
Poszukiwania trwały kilkanaście godzin, aż do następnego dnia rano. Włożony wysiłek i zaangażowanie przyniosły efekty. Mężczyzna został odnaleziony na terenie powiatu słubickiego przez mł. insp. Chmielewskiego, który przez cały czas trwania poszukiwań brał w nich aktywny udział. W chwili odnalezienia 50-latek było wycieńczony, gdyż jak się okazało stracił orientację w terenie i błądził po lasach. Został przebadany przez lekarza, po czym mógł bezpiecznie wrócić do domu.
Tu znajdziesz pomoc
Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z
116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
116 111 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.