Do Gołuchowa zawitali młodzi artyści biorący udział w XVIII Ogólnopolskich Letnich Warsztatach Muzyki Dawnej
14 zespołów zaprezentowało się na scenie Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie podczas XVIII Ogólnopolskich Letnich Warsztatów Muzyki Dawnej. Piękne dźwięki wybrzmiały w Muzeum Leśnictwa, natomiast w Szklarni podziwiano wspaniałe obrazy. To właśnie tam miał miejsce wernisaż prac laureatów 29. konkursu "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną”.
Piękne dźwięki i obrazy. Do Gołuchowa zawitali młodzi artyści
Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie był współorganizatorem XVIII Ogólnopolskich Letnich Warsztatów Muzyki Dawnej. W ramach kilkudniowego wydarzenia w środę, 2 lipca 2025 roku, młodzi artyści zawitali do Grodu Żubra. Tutaj zaplanowano dwa przedsięwzięcia. Pierwszy stanowił koncert muzyki dawnej, od średniowiecznej, poprzez renesansową aż po barokową. Na scenie Muzeum Leśnictwa zaprezentowało się 14 zespołów. Z kolei na Placu Podworskim, w Szklarni, można było podziwiać piękne obrazy. A to za sprawą wernisażu prac - było ich 36 - laureatów 29. konkursu przebiegającego pod hasłem „Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną”.
- Uczestnicy mieli szansę doskonalić swoje umiejętności pod okiem najlepszych specjalistów od wykonawstwa historycznego, wśród których znajduje się znakomita kadra dydaktyczna: Agata Sapiecha, Marek Nahajowski, Anna Wilk, Agnieszka Obst-Chwała, czy Katarzyna Czubek. Organizatorem wydarzenia, które odbywa się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” im. Tadeusza Krokosa, jest Kaliskie Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży SCHOLA CANTORUM - opowiada Anna Błaszczyk, rzeczniczka prasowa Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.
W ramach XVIII Ogólnopolskich Letnich Warsztatów Muzyki Dawnej zorganizowano również m.in. Koncert Wieczorny przy Baszcie Dorotce czy koncert i pokaz wypalania ceramiki w technikach raku i raugo w Rezerwacie Archeologicznym w Kaliszu.