Nida: Festiwal łączy naturę, duchowość i wspólnotę. Świętokrzyski Festiwal Mocy startuje już w piątek, 25 lipca.
Od piątku 25 lipca, do niedzieli, 27 lipca, odbędzie się kolejna edycja Świętokrzyskiego Festiwalu Mocy – trzydniowego wydarzenia plenerowego łączącego naturę, muzykę, duchowość i rozwój osobisty. W Ostoi Czarownic w Nidzie na uczestników czeka bogaty program warsztatów, koncertów, rytuałów oraz zajęć dla całych rodzin, podzielony na kilka tematycznych stref.
Świętokrzyski Festiwal Mocy startuje już w piątek, 25 lipca. Zobaczcie program
Już w piątek, 25 lipca w Ostoi Czarownic w Nidzie rozpocznie się kolejna edycja Świętokrzyskiego Festiwalu Mocy. To wydarzenie plenerowe łączące elementy natury, muzyki, duchowości oraz szeroko pojętego rozwoju osobistego i rodzinnego. Program festiwalu został podzielony na kilka tematycznych stref, w których odbywać się będą warsztaty, wykłady, koncerty, rytuały i spotkania, aż do niedzieli, 27 lipca.
Strefy Świętokrzyskiego Festiwalu Mocy:
- Namiot Gwiazda – główna scena warsztatowa i koncertowa, na której zaplanowano poranne praktyki jogi, warsztaty taneczne, wykłady o duchowości, a wieczorami koncerty muzyki etnicznej, transowej i szamańskiej.
- Namiot Kameralny – przestrzeń rozmów i wykładów z zakresu zdrowia, natury, świadomości i relacji.
- Ognisko Ceremonialne – miejsce głębokiej pracy transformacyjnej, gdzie odbędą się między innumi temazcal (rytuał szałasu potu), firewalk (chodzenie po ogniu), medytacje i ceremonie dźwięku.
- Strefa Rodzinna i Eko-Kreatywna – warsztaty i zajęcia dla dzieci i rodzin, w tym prace artystyczne, zabawy sensoryczne, spotkania z naturą i twórcze aktywności.
- Strefa SPA & Chillout – masaże, kąpiele ziołowe, sauna, muzyka relaksacyjna i możliwość odpoczynku w otoczeniu przyrody.
- Strefa Dźwięku – całonocne sesje z wykorzystaniem instrumentów terapeutycznych, takich jak misy, gongi czy dzwonki.
Na terenie festiwalu dostępna będzie także strefa wystawców, food trucki z kuchnią roślinną, pole namiotowe i miejsce dla kamperów.
Program główny - Świętokrzyski Festiwal Mocy:
- W piątek, 25 lipca, program otworzy poranna joga i taniec intuicyjny, a następnie odbędą się warsztaty i wykłady poświęcone pracy z energią, mitologii słowiańskiej oraz duchowości natury. Wieczorem zaplanowano uroczyste otwarcie festiwalu i przemarsz w ramach Korowodu Legend Świętokrzyskich, zakończony koncertami trwającymi do późnych godzin nocnych.
- Sobota, 26, lipca, to dzień poświęcony głębokiej pracy wewnętrznej. W programie między innymi szamanizm osobisty, ajurweda, praca z oddechem, hipnoterapia, medytacje i świadome śnienie. Zwieńczeniem dnia będzie całonocna ceremonia dźwięku przy ogniu.
- Niedziela, 27 lipca, przebiegnie pod znakiem rytuałów i muzyki inspirowanych rdzennymi kulturami świata. W planie znalazły się między innymi taniec intencji, warsztaty z szamanizmu, wykłady o kulturze meksykańskiej, ceremonia kakao oraz koncert finałowy.
Namiot Kameralny przez trzy dni festiwalu będzie miejscem wykładów i warsztatów poświęconych między innymi medycynie naturalnej, zielarstwu, astrologii, numerologii, bioenergii, Human Design, konopiom, pracy z rodem i emocjami, a także metodom terapeutycznym takim jak ustawienia systemowe, refleksologia czy totalna biologia.
Strefa Rodzinna i Eko-Kreatywna oferuje codzienne zajęcia dla dzieci, obejmujące twórcze warsztaty, jogę, relaks z dźwiękiem, intuicyjny taniec i pracę z roślinami. Dzieci i rodziny będą mogły wspólnie uczestniczyć w kreatywnych aktywnościach, rozwijających wyobraźnię, uważność i kontakt z przyrodą.
Strefa SPA to przestrzeń odpoczynku i regeneracji, z saunami prowadzonymi przez opiekunów ceremonii, kąpielami ziołowymi, masażami i muzyką na żywo. To miejsce na wyciszenie i pracę z ciałem.
Festiwal zakończy się w niedzielę, 27 lipca, wieczorem wspólną ceremonią zamknięcia i muzyczną ucztą – koncertem Equilibrium oraz setem DJ Jahdasa z muzyką tribal i afro house.
Na terenie festiwalu znajduje się pole namiotowe oraz miejsce dla kamperów. Dostępna będzie kuchnia roślinna, strefa targowa oraz punkty informacyjne i sanitarne. Festiwal ma charakter rodzinny i plenerowy. Wydarzenie odbywa się w bezpośrednim otoczeniu przyrody, nad rzeką Nidą, w rejonie o bogatej historii i słowiańskim dziedzictwie.