Wisła: budowa na szczycie jednej z gór. Wystaje ponad drzewa
Będąc w Wiśle, na szczycie jednej z gór można zauważyć olbrzymią budowę? Wysokie dźwigi wystają wysoko ponad linię drzew, widać już na szczycie dziwna konstrukcję. Uspokajamy, nie powstaje tam kolejny olbrzymi hotel, lecz nowa atrakcja turystyczna - a mianowicie, wieża w koronach drzew.
To będzie pierwsza taka atrakcja w całym woj. śląskim! W Wiśle, na szczycie ośrodka Skolnity powstaje wieża widokowa realizowana przez Grupę Pingwina. Inwestycja robi olbrzymie wrażenie!
Co gigantycznego budują w Wiśle na szczycie?
Grupa Pingwina buduje wieżę widokową w koronie drzew na szczycie ośrodka Skolnity. Prace trwają od października 2023 roku. Otwarcie planowane było wiosną 2025 roku... ale jest już będzie poślizg. Kolejny termin otwarcia, to jesień tego roku.
Grupy Pingwina w Polsce stawia swoją trzecią wieżę widokową!
Pierwsza i jak do tej pory najwyższą i najdłuższą, jest wieża w Krynicy-Zdroju - ma 49,5 metra wysokości (to wysokość 17 piętra!), a jej długość wynosi 1030 metrów. Wykonana została przez polskich konstruktorów, architektów i cieśli. Otwarto ją w 2019 roku i zaraz stała się olbrzymią atrakcją regionu. W roku 2022 Grupa Pingwina wybudowała kolejną swoją wieżę - tym razem w Kurzętniku na Mazurach. Trzecią wieżą, ma być ta w Wiśle, której otwarcie planowane jest wiosną 2025 roku.
Pierwsza taka atrakcja w woj. śląskim!
Wieża widokowa, która stanie na szczycie Wierchu Skolnity w Wiśle mierzyć będzie 35 metrów. Po pokonaniu niemal kilometrowej trasy, gście będą mogli obserwować zielone wzgórza Beskidu Śląskiego, poruszające się na wietrze drzewa oraz centrum miasta. Chcąc dostać się na Wieżę należy przespacerować się ścieżką w koronach drzew, która mierzy 720 metrów, by następnie podejść na samą Wieżę 680 metrów. Projekt Wieży został przygotowany tak, aby konstrukcja doskonale komponowała się z rosnącymi tam drzewami. Nawiązuje do drewnianej architektury regionu i opiera się na najlepszych rozwiązaniach światowej dotyczącej tego obszaru architektury.
Ścieżka edukacyjna w koronach drzew
Na sześciu platformach widokowych, znajdujących się na ścieżce prowadzącej do Wieży powstaną tablice z informacjami dotyczącymi przyrody, geografii, historii i etnografii. Nawiązując do zasobów regionu stworzono kreatywne instalacje edukacyjne, których celem jest pokazanie dziedzictwa kulturalnego, historycznego i przyrodniczego tego niezwykłego terenu. Zaprezentowane zostanie życie codzienne i tradycje Górali Śląskich, historia i tradycje Wisły oraz jej mieszkańców. Nie zabraknie bajań i legend, Wołosów, Górali Śląskich, muzyki, wątków etnograficznych oraz wieści o tradycyjnych strojach. Będzie można zbliżyć się do natury, ponieważ przygotowano tablice o najdłuższej rzece w Polsce i jej źródłach, zielonych płucach Beskidu Śląskiego czy zamieszkujących go owcach.