Czaplinek: Akademia Sztuk Przepięknych na Pol'and'Rock 2025. Harmonogram spotkań - sprawdźcie!
Dawny Przystanek Woodstock od wielu lat przyciąga nie tylko fanów muzyki, ale także sztuki. Jednym z corocznych - i bardzo wyczekiwanych elementów, który odbywa się w ramach Pol’and’Rock Festival - jest ASP Pol’and’Rock, czyli Akademia Sztuk Przepięknych. To tu można spotkać się ze sztuką w jej najróżniejszych formach, a z jej twórcami.
Akademia Sztuk Przepięknych Pol’and’Rock w tym roku przygotowała dla wszystkich uczestników bogatą propozycję wydarzeń i spotkań. Warsztaty i strefy na Pol’and’Rock są oblegane przez festiwalowiczów przez cały czas. Warto już teraz sprawdzić, co się będzie działo i jakie atrakcje przygotowała Pol’and’Rock strefa ASP.
Harmonogram ASP Pol’and’Rock pęka w szwach. Zobaczcie, co się będzie działo:
ŚRODA, 30 LIPCA
Godz. 20:00 - Stand-Up "Nietykalni"
Godz. 21:15 - koncert Nocne ASP - Waldemar Malicki i Małgorzata Krzyżanowicz
Godz. 22:30 - koncert Nocne ASP - Michał Bajor
Godz. 23:45 - koncert Nocne ASP - Hania Derej Quintet - Laureat Eliminacji
CZWARTEK, 31 LIPCA
Godz. 10:00 - spotkanie Szymon Majewski - Dziennikarz, prezenter radiowy, telewizyjny, satyryk i aktor, który ponad wszystko kocha absurd. Od lat związany z Radiem ZET, felietonista „Zwierciadła”. Polska pokochała go w programie Szymon Majewski Show, emitowanym w telewizji TVN. Współtwórca - z Asią Kołaczkowską - abstrakcyjnego i psychoszczerego podcastu „Mówi się”.
Godz. 11:30 - spotkanie Matylda (TheGirlWhoFellOnEarth) - wokalistka, aktorka, a przede wszystkim jedna z najbardziej charakterystycznych artystek wizualnych - dołącza do grona gości Akademii Sztuk Przepięknych. Ilustratorka, aktorka, wokalistka, reżyserka i artystka wizualna. Laureatka nagród Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu, Piosenki imienia Jeremiego Przybory w Kutnie, Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz nominowana do Orłów’23 za rolę żeńską w filmie "Apokawixa" w reżyserii Xawerego Żuławskiego. Wokalistka i reżyser widowisk muzycznych "Eart 2.0 Był sobie człowiek" "Znikające Miasta", "Cohen i Kobiety", "Bowie First Step".
Godz. 13:30 - spotkanie Aleksandra Wierzbowska - Dokumentalistka i podróżniczka, skupiona na fotografowaniu wypraw ekstremalnych oraz reportażu społecznym. Założycielka studia kreatywnego Untold Stories oraz inicjatorka akcji Droga Kobiet, której celem jest przeciwdziałanie przemocy seksualnej. Autorka zdjęcia opublikowanego na okładce National Geographic Polska. Dokumentowała powódź w Pakistanie, wojnę w Ukrainie, wyprawy Mateusza Waligóry i Łukasza Supergana, a także międzynarodową wyprawę wspinaczkową Project Armenia, docenioną przez Royal Geographical Society, w ramach której powstał nowy rejon wspinaczkowy na dziewiczych ścianach Dilijan. Jej tekst „Dodatkowe Zagrożenie. Gwałt i #metoo w podróży" opublikowany w Wysokich Obcasach, został wybrany jako jeden z 35 tekstów wszech czasów na 35-lecie Gazety Wyborczej.
PIĄTEK, 1 SIERPNIA
Godz. 10:00 - spotkanie Marcin Mann i Wojciech Mann - Wojciech Mann to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego dziennikarstwa muzycznego i radiowego. Przez dekady związany z radiową Trójką. Autor wielu kultowych programów, m.in. „Manniaka niedzielnego” i „Zapraszamy do Trójki”. Marcin Mann poszedł w ślady ojca - rozwija karierę w mediach, tłumaczeniu i produkcji dźwięku. Wspólnie prowadzą audycję „Poranna Manna” w Radiu Nowy Świat.
Godz. 11:30 - spotkanie Michał Wiśniewski - Współtwórca zespołu Ich Troje, od ponad 35 lat aktywny na polskiej scenie muzycznej. Znany z czerwonego koloru włosów, charakterystycznego głosu oraz przebojów takich jak „Powiedz", „Babski Świat", czy „Zawsze z Tobą Chciałbym Być". Wraz z Ich Troje zagrał legendarny koncert na 30. Pol’and’Rock Festival i z tego występu powstała płyta CD, która jest dostępna w SiemaShopie. Kurtkę z tego występu oraz prywatny koncert Michał Wiśniewski wystawił na aukcje Allegro, dzięki czemu na cel ostatniej finałowej zbiórki WOŚP, czyli onkologię i hematologię dziecięcą, trafiło 35 750,00 zł.
Godz. 13:30 - spotkanie Andrzej Dragan - Profesor fizyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz National University of Singapore. Prowadzi grupę badawczą zajmującą się łączeniem teorii względności z teorią kwantową. Laureat nagród naukowych, m.in. European Science Foundation, Ministra Edukacji, Fundacji Nauki Polskiej, Narodowego Centrum Nauki i tygodnika „Polityka”. Stypendysta University of Oxford. Stworzył 2 książki i 60 artykułów naukowych. Jest autorem fotografii i krótkich filmów dla czołowych światowych marek, a także twórcą teledysków dla Behemotha, Hani Rani i Quebonafide (za klip dla tego artysty otrzymał zresztą Fryderyka). Zdobywca tytułu Fotograf Roku brytyjskiego pisma "Digital Camera", nominowany do Złotego Lwa na festiwalu reklamowym w Cannes.
SOBOTA, 2 SIERPNIA
Godz. 10:00 - spotkanie Przemek Szafrański "Gazfan" - Polski ekspert motoryzacyjny, znany z programów „Wojny samochodowe”, “Duda kontra Szafrański” czy „ABC Motoryzacji” emitowanych na antenie TVN Turbo. Prowadzi własny warsztat MotoSynteza Service w Warszawie. Przyjaciel Fundacji WOŚP, który przygotował do finałowej aukcji charytatywnej kultowy Samochód po przejściach - przekazane przez Sebastiana Kościelnika auto wylicytowane zostało za 200 100 złotych!
Godz. 11:30 - spotkanie Ewa Chodakowska - Gość Specjalny mBanku - Trenerka fitness i prawdziwa wizjonerka biznesu. Blogerka i prezenterka telewizyjna, która pociągnęła za sobą tysiące Polek, zachęcając je do dbania o zdrowie i ciało. Jej pasja do zdrowego stylu życia, niesamowita energia i autentyczność, uczyniły ją jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w Polsce. Jej marki oraz platformy online oferują kompleksowe rozwiązania dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Od lat wspiera działania Fundacji WOŚP, m.in. przekazując na aukcje swój “Tydzień metamorfozy” - w ramach 33. Finału wylicytowano go za 38 000 zł!
Godz. 13.30 - spotkanie Kasia Stoparczyk - Dziennikarka, autorka książek, reżyserka spektakli teatralnych. Od kilku lat rozmawia z nastolatkami w kryzysie. Współtwórczyni kanału YouTube „Dajcie nam głos!! Kasia Stoparczyk i dzieci”. W Polskim Radiu stworzyła kultowe audycje m. in. „Dzieci wiedzą lepiej” i „Myślidziecka 3/5/7”, a we współpracy z Wojciechem Mannem format telewizyjny pt. „Duże Dzieci”. Wydaje książki dla dorosłych (m.in. „Jak mieć w życiu frajdę” i „Franciszek Pieczka. Portret intymny”) i dla małych czytelników. Ambasadorka fundacji działających na rzecz dzieci, członkini Prezydium Kapituły Nagrody im. Janusza Korczaka w Polsce, wykładowczyni Uniwersytetu Dzieci.