Kejtrówka 2025: Poznańskie psy znów kradną show!
Jeszcze nie opadł kurz po pierwszych pokazach dogfrisbee, a już wiadomo: tegoroczna Kejtrówka znów podbiła serca poznaniaków. Na polanie pod Dzwonem Pokoju rozbrzmiewają nie tylko szczeknięcia, ale też śmiech, muzyka i entuzjastyczne oklaski. W centrum tego wszystkiego – psy. Latające, przewodzące, ratujące, uczące… i uczone.
Nie tylko dla psiarzy – dla każdego, kto kocha zwierzęta
Kejtrówka, organizowana przez Miasto Poznań w ramach programu „Kejter też poznaniak”, to już lokalna tradycja. Ale nie taka, którą się celebruje z obowiązku. To piknik, który żyje emocjami – edukuje i wzrusza jednocześnie. Celem? Uświadamianie, jak ważna i odpowiedzialna jest rola opiekuna zwierzęcia.
W specjalnych strefach można dowiedzieć się wszystkiego – od podstawowych zasad adopcji, przez groomerskie ABC, aż po psie problemy stomatologiczne. Behawioryści, weterynarze, kynolodzy i przedstawiciele schroniska odpowiadają na pytania, których nie zadajesz Google’owi. To wiedza podana na luzie, ale oparta na faktach i doświadczeniu.
Latające psy – czyli sport i emocje na czterech łapach
To, co jednak każdego roku wywołuje największy aplauz, to zawody Latających Psów. Dyscypliny takie jak freestyle, ThrowNGo, Frizgility, Time Warp czy kultowy The Quadruped zamieniają Cytadelę w arenę prawdziwego kinologicznego show. Gdy pies w rytmie muzyki leci w powietrzu po frisbee, a publiczność wstrzymuje oddech – nie trzeba słów. Wystarczy jedno spojrzenie, by zobaczyć, jak głęboka jest relacja człowieka z psem.
W tym roku zawody obchodzą swoje 20-lecie w Europie, a na Cytadeli zobaczyć można m.in. reprezentantów Polski z Mistrzostw Świata. Rywalizacja jest zacięta, ale zawsze fair. Tu nie chodzi o puchary – chodzi o radość.
Rodzinne atrakcje, które nie znają wieku
Dla najmłodszych uczestników przygotowano bajkową strefę dziecięcą – od dmuchanych zabaw i animacji po warsztaty plastyczne, podczas których dzieci tworzą portrety swoich pupili czy papierowe pomniki ulubieńców. Są też przypinki, tatuaże z psimi motywami i fotobudka do wspólnego zdjęcia z czworonożnym przyjacielem.
Rodzice mogą przy okazji porozmawiać z ekspertami, wziąć udział w prelekcjach i wrócić do domu z konkretną wiedzą – jak zabezpieczyć psa przed upałami, jak wprowadzić go do rodziny z dzieckiem czy co zrobić, gdy zaczyna uciekać ze spacerów.
Kejter to poznaniak – i to z klasą
Cała Kejtrówka to nie tylko promocja psiej radości, ale też przypomnienie o obowiązkach: sprzątaniu, chipowaniu, szczepieniach. Straż miejska rozdaje woreczki i poradniki, a schronisko przypomina, że każdy pies – nawet ten z trudną przeszłością – zasługuje na kochający dom.
Kejtrówka 2025 trwa do niedzieli (godz. 10:00–18:00)📍 Polana pod Dzwonem Pokoju, Cytadela, Poznań🎟 Wstęp wolny, dobra energia – obowiązkowa🗓 Harmonogram i szczegóły: facebook.com/LatajacePsy