Kielce: Rondo na Seminaryjskiej będzie remontowane. Od piątku, 18 lipca inna organizacja ruchu drogowego. Sprawdź szczegóły
Rozpoczyna się remont skrzyżowania ulic Seminaryjskiej i Jana Pawła w centrum Kielc
Jak będzie wyglądać ruch? Południowa jezdnia ulicy Seminaryjskiej zostanie zamknięta od zjazdu z tymczasowego ronda. Cały ruch pojedzie północną jezdnią - tą przy siedzibie Narodowego Funduszu Zdrowia. Na ulicy Jana Pawła II w kierunku ulicy Seminaryjskiej zamknięty zostanie prawy i środkowy pas 30 i 10 metrów przed rondem. Na rondo będzie można wjechać tylko lewym pasem.
Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać przez około trzy tygodnie. Miejski Zarząd Dróg zapewnia, że o kolejnych zmianach będzie informować na bieżąco. Apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie ustawionego oznakowania.
Seminaryjska w Kielcach - kolejny etap remontu
Zakres robót obejmie wymianę nawierzchni bitumicznych - warstwy wiążącej i ścieralnej. Tam gdzie będzie to konieczne, przeprowadzone zostaną również prace przy krawężnikach i chodnikach. Dla zwiększenia bezpieczeństwa i czytelności zostanie odnowione oznakowanie poziome w obszarze skrzyżowania oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu. Odtworzone zostaną także zieleńce.
Prace na skrzyżowaniu Jana Pawła II, Ogrodowej i Seminaryjskiej pozwolą na połączenie wyremontowanego obszaru z innymi inwestycjami drogowymi zrealizowanymi na sąsiadujących ulicach w poprzednich latach.
Istotne jest to, że poszerzony zakres prac zostanie wykonany w ramach obowiązującej umowy z wykonawcą. Oznacza to, że nie zwiększy to wydatków Miejskiego Zarządu Dróg w ramach projektu, ani nie przedłuży planowanego czasu jego realizacji.
Zdjęcia ronda obecnie:
Remonty ulic w Kielcach
Modernizacja ulicy Seminaryjskiej to element projektu "Poprawa dostępności komunikacyjnej w śródmieściu Kielc". Plan zakłada modernizację łącznie 13 ulic w centrum miasta.
Pozostałe ulice objęte projektem to: Paderewskiego, Równa, Złota, Żeromskiego (na odcinku od skrzyżowania z Seminaryjską do skrzyżowania z Zagórską), Głowackiego, Nowy Świat, Silniczna, biskupa Kaczmarka (od skrzyżowania z Karczówkowską do skrzyżowania z Krakowską), Solna, część Panoramicznej, Śniadeckich oraz aleja IX Wieków Kielc (od skrzyżowania z Warszawską do skrzyżowania ze Starodomaszowską).
Całkowita wartość tego przedsięwzięcia to ponad 70 i pół miliona złotych. Na realizację tego projektu miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości ponad 61 milionów złotych z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.