Słupsk: Pomaluj kamyki, obejrzyj spektakl, posłuchaj muzyki, zjedz pączka, czyli imprezownik na weekend
Jak co niedziela, możemy posłuchać muzyki przed pomnikiem Karola Szymanowskiego. A dzień wcześniej zawitać na bazarku w Krępie. Ciekawie zapowiada się także spektakl o Słupskim Chłopczyku w ramach teatralnych opowieści o Słupsku.
To wydarzenia cykliczne, ale nie brakuje także zupełnie nowych. Takich jak lawendowy festiwal, malowanie kamyków, festiwal pączków czy taneczne spotkanie z kulturą hiszpańską. Przejrzyj ofertę i przyjdź. Byle by tylko pogoda nie popsuła dobrej zabawy.
Spotkanie Grupy Słupskich Kamyków
W sobotę, 12 lipca, o godz. 15 warto znaleźć się przy stole sąsiedzkim przy Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Grodzkiej w Słupsku. Grupa Słupskich Kamyków zaprasza na kolorowe i pełne dobrej energii spotkanie sąsiedzkie!
W programie:
Wspólne malowanie kamieni
Muzyka na żywo – chcesz zagrać? Weź swój instrument i dołącz do wspólnego grania!
BookCrossing – przynieś książkę, zabierz książkę – dzielmy się lekturami!
Tworzenie autorskich przypinek – zrób przypinkę z własnym wzorem!
- To wydarzenie jest dla każdego – niezależnie od wieku, umiejętności plastycznych czy muzycznych. Liczy się wspólne bycie razem, kreatywność i dobra zabawa! Do zobaczenia przy stole sąsiedzkim – będzie kolorowo, głośno i inspirująco! - zapraszają organizatorzy.
Teatralne opowieści o Słupsku
W sobotę, 12 lipca, obejrzymy drugi ze spektakli plenerowych w ramach projektu nawiązującego do
760-lecia Słupska, 715-lecia nadania praw miejskich oraz 80-lecia osadnictwa ludności polskiej. Wstęp na wszystkie spektakle jest wolny!
O godzinie 13 w Parku Ratuszowym Teatr Władca Lalek pokaże spektakl „Słupski Chłopczyk”.
To legendarna historia, która w magiczny sposób ożywia postać z przedwojennej etykiety słynnego słupskiego sera camembert. „Słupski Chłopczyk” to rozśpiewana, pełna humoru i wzruszeń opowieść o chłopcu, który przed laty podbił serca całej Europy. Teraz, po ponad 80 latach, powraca na scenę, by zabrać widzów – małych i dużych – w niezwykłą podróż przez historię Słupska. Czeka na Was barwna scenografia, pomysłowa animacja i mnóstwo niespodzianek. Spektakl łączy tradycję z nowoczesną formą, tworząc niezapomniane widowisko rodzinne.
III Lawendowy Festiwal Kobiet
W sobotę i niedzielę w Lawendowym Zakątku w Machownie (gmina Ustka) odbędzie się III Lawendowy Festiwal Kobiet.
Godziny wydarzenia: 12.07 od 9.30 do 20 (inauguracja i powitanie kobiet lampką prosecco ), 13 07 od 9 do 20 (zakończenie koncertem piosenek o kobietach w wykonaniu Anny Chodyny).
- To czas Kobiet dla Kobiet z energią Kobiet - zaprasza twórczyni i organizatorka Festiwalu Sylwia Moch-Piątek. - Udaje mi się już trzeci raz zaprosić Kobiety na to wydarzenie. Jakoś nie wyobrażam sobie lipca i kwitnienia lawendy bez Kobiet. Wsparcie, które możemy sobie dać, doświadczenie, wymiana wiedzy, nauka czegoś nowego są nieocenione. Podczas festiwalu magią jest to, że żadna z nas nie ocenia, nie konkuruje. Jesteśmy gotowe na dawanie i branie. Lawenda i jej kwitnienie sprzyja kobiecym wibracjom. Zapach i kolor koją i dobrze nastrajają. Ja mam zaś ogromną radość i poczucie spełnienia, że mogę robić choć tyle dla Kobiet. W czasach, gdy zajmują się one wszystkim, gdy jest bieg po wszystko, te trzy dni zabierają je do innego świata, do świata, w którym liczą się Kobiety, ich moc, ich słabość, ich dobroć, ich niedoskonałości, ich piękno, ich wrażliwość, ich siła. Bo to wszystko, a nawet jeszcze więcej jest w Kobietach. W tym roku mam nawet Hymn Festiwalowy, ale tego jeszcze nie zdradzę- powiem tylko, że jest to utwór o sile i pięknie i o tym, że czasami można o tym zapomnieć (w codzienności, w obowiązkach, w trudach), ale jest taki ktoś - ktokolwiek (może ja - Wiedźma Lawendowa), kto przybędzie (w myślach, we wspomnieniach) i przypomni o tej sile i pięknie. W tym roku honorowy patronat nad Festiwalem objął Wójt Gminy Ustka. Festiwal wpisuje się już w tradycję Gminy, zatem nie może jej zabraknąć w tworzeniu tego wydarzenia.
Sobótka Summer Fest
W piątek i sobotę (11 i 12 lipca) nad jeziorem Obłęże koło Kępic zabrzmią elektroniczne rytmy prezentowane przez didżejów. Będą też inne atrakcje. Wstęp wolny. Początek o godzinie 19.
Festiwal Pączków Luksusowych
Słodka Fabryka Pracownia Cukiernicza przy ul. Kopernika 37A w Słupsku zaprasza 12 (godzina 11) i 13 lipca (godzina 18) na pączkowe szaleństwo.
- To nie będą zwykłe pączki, to będą prawdziwe cukiernicze dzieła Czekają Was wspaniałe wyjątkowe kompozycje smakowe, które będą zmieniać się w ciągu dnia, a wszystko to w bardzo apetycznej oprawie wizualnej. Zapomnijcie o cukrze pudrze i lukrze, nadchodzą pączki luskusowe pełne nadzienia i niepowtarzalnej dekoracji. Wśród smaków, które planujemy, będą m.in klasyki jak wanilia z maliną - Wasz ulubieniec, ale również matcha z bezą włoską, baileys, aksamitne tiramisu albo kwaśna marakuja z kokosem! Wszystkiego oczywiście nie zdradzimy - po prostu nie możecie przegapić festiwalu pączków luksusowych w Słodkiej! - kuszą organizatorzy.
Szóste urodziny Trzech Fal
W sobotę, 12 lipca, w godzinach 10-18 Park Wodny Trzy Fale zaprasza na swoje szóste urodziny.
Co w programie (w cenie biletu)?
Szaleństwo na basenie: zjeżdżalnie, rwąca rzeka i moc wodnych atrakcji
Dmuchańce i Małpi Gaj
Koło Fortuny i konkursy z nagrodami
Spotkanie z flamingiem Falkiem: idealna okazja na pamiątkowe zdjęcia!
Uwaga, sześciolatki tego dnia wchodzą za darmo. Bezpłatne są także dwie urodzinowe atrakcje:
Rodzinny Bieg na Orientację. Start: godz. 10:00 | Trasa: ok. 5 km | Drużyny: 2–5 osób | Punkty kontrolne: 10
Obowiązkowe zapisy: bieg@trzyfale.slupsk.pl
Warsztaty „Jak zostać Youtuberem?” z maciekVR. Dowiesz się, jak zacząć, co nagrywać i jak być sobą przed kamerą.
Start warsztatów: godz. 13:00
Stone Free zagra Hendrixa
W niedzielę, 13 lipca, w samo południe na Garden Party u Karola w Parku im. Jerzego Waldorffa w Słupsku zabrzmi nieśmiertelna muzyka Hendrixa, którą przypomni zespół Stone Free.
Jest to poznański zespół rockowy występujący w czteroosobowym składzie: Chuc Frazier - vocal, gitara, Wojciech Kubiak – gitara, Tomás Díaz – gitara basowa, Dariusz Nowicki - perkusja.
Program, który wykonają, zatytułowany „Tribute to Jimi Hendrix”, w całości składa się z utworów amerykańskiego gitarzysty.
Wstęp wolny.
W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych koncert przeniesiony zostanie do siedziby Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara przy ul. Jana Pawła II 3.
Bazarek Natury w Krępie Słupskiej!
W sobotę, 12 lipca, w godzinach 9-12 zaprasza Bazarek Natury w centrum Krępy Słupskiej.
Na stoiskach czekać będą starannie wyselekcjonowane produkty od lokalnych dostawców, którzy z pasją dbają o najwyższą jakość swoich wyrobów. W ofercie znajdziecie m.in.:
- świeże warzywa i owoce z ekologicznych upraw,
- naturalne wędliny,
- domowe przetwory przygotowywane wyłącznie z naturalnych składników.
Nie zabraknie także wyjątkowego rękodzieła — lokalni twórcy zaprezentują unikalne wyroby, które mogą stać się piękną ozdobą domu lub oryginalnym prezentem.
Spektakl w Kobylnicy
W niedzielę, 13 lipca, o godzinie 12 w Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy obejrzeć będzie można spektakl teatru cieni pt. „Strach ma wielkie oczy”, który będzie podsumowaniem półkolonii teatralnych „Cienie na scenie”.
Spektakl wykonany będzie techniką teatru cieni – wyjątkowej formy łączącej grę światła, lalkarstwo, teatr plastyczny i aktorstwo. Historia widowiska oparta będzie wokół dziecięcych lęków oraz ich stopniowego przełamywania i oswajania. W spektaklu ujrzeć będzie można postacie i historie, które w dzieciństwie każdego przyprawiały o gęsią skórkę. Wszystko przedstawione będzie w sposób humorystyczny i angażujący widza.
Za scenariusz i reżyserię odpowiedzialny jest Hubert Gendig, muzykę skomponowała Monika Gołębiowska, a oprawę choreograficzną przygotowała Gabriela Keller-Janus.
Wstęp na wydarzenie jest wolny!
Poznajmy się nawzajem, przełamując bariery językowe
W sobotę, 12 lipca, w godzinach 16:00 - 22:00 w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Partyzantów odbywać się będzie wydarzenie taneczne "Jesteśmy & Somos aqui”. To część szerszego projektu pt. „Nawzajem”.
Pomysłodawczyniami spotkania są Aura Leguizamón i Magdalena Starska, które zapewniają, że nie są potrzebne żadne umiejętności ani doświadczenie. Wystarczy, że przyjdziesz. Zaproszono grupę wyjątkowych osób: Natalię Dziadul, Nikodema Krysztofowicza, Filipa Połanieckiego oraz Yukanga Zhanga.
Program:
16:00 - 18:00 - piknik | rozgrzewka
18:00 - 20:00 - ¡Shake your body / Sacude tu cuerpo! (kurs tańca z nauką j. polskiego/hiszpańskiego w ruchu)
20:00 - 22:00 - afterparty z DJ Lerco (Luis Rangel)
Magdalena Starska – autorka rysunków, prac performatywnych i instalacji. Ukończyła poznańską Akademię Sztuk Pięknych w 2005 roku. Od 2008r członkini grupy Penerstwo. Współtworzy Pracownię Intermedia II, prowadząc przedmiot Wiedza o Materii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W obszarze jej zainteresowań są strategie opiekuńcze, relacyjne, wychodzące poza kontekst europejski. Na przełomie 2007/2008 odbyła półroczną podróż poświęconą badaniu kultur Ameryki Południowej. Matka trójki dzieci.
Aura Leguizamón - urodzona w 1996 roku w Bogocie, stolicy Kolumbii. Magister chemii. Po kilku latach pracy zawodowej emigrowała do Polski, gdzie mieszka i pracuje od ponad dwóch lat. Partycypuje w wielu projektach społeczno-kulturalnych, angażując i aktywizując społeczności migranckie z Ameryki Łacińskiej.
Z kolei w niedzielę, 13 lipca, w ramach "Nawzajem", można spotkać się w Galerii na przeprowadzanych w swobodnej atmosferze zajęciach językowych - polsko-hiszpańskich i hiszpańsko-polskich (z użyciem także języka angielskiego). O godzinie 14 zaczyna się lekcja języka polskiego, około godziny 16 - zajęcia po hiszpańsku. Każdy, niezależnie od stopnia znajomości danego języka, jest mile widziany.