Alarm w sklepach - także Biedronce i Lidlu. Wycofano znaną herbatę, a w czekoladzie był plastik
Czasami produkty dostępne w sklepach nie spełniają wymaganych norm bezpieczeństwa. Może to dotyczyć nadmiernej ilości szkodliwych substancji, obecności niepożądanych elementów, takich jak plastik, szkło czy metal w artykułach spożywczych, a także przenikania substancji rakotwórczych z kuchennych akcesoriów przeznaczonych do kontaktu z żywnością, takich jak kubki, miski czy łyżki.
Główny Inspektor Sanitarny (GIS) dba o to, aby takie niebezpieczne produkty nie trafiały do konsumentów. GIS to instytucja państwowa odpowiedzialna za kontrolę jakości żywności, wody, warunków sanitarnych w miejscach publicznych oraz placówkach oświatowych, a także za wydawanie komunikatów o wycofanych produktach.
Problemy z kwasem cyjanowodorowym i plastik w żywności
Jednym z najnowszych ostrzeżeń GIS jest przekroczenie dopuszczalnego poziomu kwasu cyjanowodorowego w jednym z produktów spożywczych.
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy ocenił, że przy stwierdzonym poziomie kwasu cyjanowodorowego nie można wykluczyć ryzyka dla dzieci.
Konsumenci powinni unikać spożywania produktów z partii objętych ostrzeżeniem. W razie wystąpienia niepokojących objawów po ich spożyciu, zaleca się konsultację z lekarzem.
Kolejne ostrzeżenie dotyczy słodyczy, w których mogą znajdować się kawałki plastiku. Uszkodzenie formy plastikowej używanej do nadawania kształtu mogło spowodować, że fragmenty plastiku trafiły do produktu. Konsumenci są narażeni na spożycie tych fragmentów wraz z produktem.
Wycofano także partie znanej herbaty.
Alarm w sklepach! Te towary wycofano ze sprzedaży!
Szczegółowe informacje na temat najnowszych ostrzeżeń GIS oraz numery partii wycofanych produktów można znaleźć w poniższej galerii. Upewnij się, że nie posiadasz tych produktów w swoim domu i unikaj ich spożycia, aby chronić swoje zdrowie i bezpieczeństwo.