Gołuchów: Czas na czwarty spektakl. Premiera "Gołuchowskiego randez-vous" już w najbliższy piątek
Wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. 4 lipca 2025 roku odbędzie się premiera spektaklu "Gołuchowskie randez-vous". Podobnie jak w przypadku pierwszego przedstawienia, grupa teatralna efekty swojej pracy zaprezentuje na dziedzińcu Muzeum Zamek w Gołuchowie. W sumie aktorzy wystąpią na scenie sześciokrotnie.
Czas na czwarty spektakl! Premiera „Gołuchowskiego randez-vous" już w najbliższy piątek
„Gołuchowskie randez-vous, czyli historia spotkań kina z teatrem” - to tytuł najnowszego spektaklu przygotowanego przez grupę teatralną działającą przy GCK „ZAMEK”. To już przedstawienie numer cztery. Podobnie jak za pierwszym razem aktorzy zaprezentują efekty kilkumiesięcznych przygotowań na dziedzińcu gołuchowskiego zamku.
Premiera już w piątek, 4 lipca, o 18.30. Jeszcze tego samego dnia aktorzy wystąpią po raz drugi. Start o 21. Identycznie będzie w sobotę i niedzielę.
- Zasadniczym trzonem naszej opowieści będzie kino objazdowe, różne koła zainteresowań, które funkcjonowały w miejscowości oraz rywalizacja między teatrem a kinem - mówi Małgorzata Chojnacka, która wspólnie z mężem Markiem po raz kolejny odpowiada za scenariusz i reżyserię.
Na scenie zaprezentują się: Violetta Bartczak, Lidia Chwalińska, Alina Doktor, Małgorzata Glapińska, Martyna Grochowicka, Elżbieta Jamroszczyk, Mikołaj Jamroszczyk, Waldemar Jezierski, Katarzyna Karpińska, Kaja Król-Brandyk, Marek Kubisiak, Monika Osuch, Wojciech Pawlak, Alina Piętka, Gracjan Piętka, Arleta Piotrowska, Urszula Płaczek, Maksymilian Płaczek, Agnieszka Rupiczak, Alicja Solarczyk, Wiktor Sołtysiak, Jerzy Szukalski, Magdalena Zasieczna, Julia Zawieja i Klaudia Zmyślona.
Akcja została osadzona na przełomie lat 50. i 60. i toczyć się będzie w Grodzie Żubra. O tym jak wówczas wyglądała miejscowość i co działo się w Gołuchowie podczas marcowego spotkania opowiadali mieszkańcy. Wspomnieniami dzielili się: Józef Dymny, Alicja i Jerzy Jańczakowie, Janina Kasprzak, Stefania Królikowska, Bogumiła Pawlak, Stefania Pisarska i Mirosław Solarczyk. Jednym z najważniejszych elementów w kontekście spektaklu była historia wiejskiego kina stałego „Konwalia”, które rozpoczęło działalność w 1950 roku. Głównym operatorem był Edmund Solarczyk. W najnowszym spektaklu pojawi się postać Mundka nawiązująca właśnie do jego osoby.