GameCard. Niezwykła minikonsola wielkości karty podarunkowej
Nowa minikonsola jest w formacie klasycznej karty podarunkowej. Ma ekran IPS o rozdzielczości 720×720 pikseli oraz pełne wersje gier znanych wcześniej z Nintendo Switch.
GamerCarda napędza Raspberry Pi Zero 2W – czterordzeniowy procesor ARM Cortex-A53. Współpracuje ze 128 GB pamięci wewnętrznej i baterią o pojemności 1600 mAh, zapewniającą długie godziny grania.
Gotowy do zabawy i programowania
GamerCard działa w trybie „Grab & Go” – bez konfiguracji, kabli i opakowania. W zestawie znajdują się dwie gry:
- Bloo Kid 2 – dynamiczna retro-platformówka,
- AstroBlaze DX – shooter stworzony na wzór gier z klasycznych automatów.
Ale to nie wszystko. Dzięki kompatybilności z emulatorami Recalbox, RetroPie, Lakka czy środowiskiem PICO-8, GamerCard® to również miniaturowa maszyna do retrogrania i nauki kodowania. Obsługuje MicroPython, C/C++, BASIC i inne języki. To zatem idealne narzędzie dla uczniów, twórców gier i pasjonatów mikromputera Raspberry Pi.
Nowatorska konstrukcja
Zastosowanie opatentowanej technologii „PCB sandwich” sprawia, że GamerCard waży zaledwie 100 g i ma tylko 6,5 mm grubości. Obudowa to tak naprawdę sam obwód drukowany z grafiką zintegrowaną w procesie produkcyjnym.
Całość chroni szkło szafirowe, a obsługę umożliwiają silikonowe przyciski pokryte antybakteryjną powłoką.
Urządzenie posiada też złącza USB-C, HDMI i Qwiic, pozwalające na rozbudowę o dodatkowe sensory, moduły, a nawet przekształcenie w pełnoprawny komputer.
Cena i dostępność
GamerCarda można już zamawiać na stronie grantsinclair.com w cenie 125 funtów. Wysyłka realizowana jest na cały świat.
– Pomysł narodził się, gdy przeglądałem karty podarunkowe w WHSmith. Pomyślałem: co gdyby komputer miał ich format? WHSmith jako pierwszy sprzedawał ZX81 – komputer mojego wuja – w latach 80 – powiedział – Grant Sinclair.
Foto: Grant Sinclair.