Festiwal na Stacji Wolimierz dla każdego, kto ceni wolność, sztukę, otwartość i życie blisko natury (program, bilety, dojazd)
W tym artykule:
Festiwal w Wolimierzu od 18 do 20 lipca
Czekają was trzy dni przepełnione muzyką, sztuką, wolnością i pozytywną energią w magicznej przestrzeni starej stacji kolejowej, która od lat przyciąga dusze twórcze i wędrowne.
Muzyka z całego świata
Na festiwalu spotkacie się z wyjątkową różnorodnością brzmień. Na scenie DJ-skiej rozbrzmiewać będą głębokie duby, chillout i rytmy etniczne, natomiast na głównej scenie zagrają zespoły rockowe, folkowe, alternatywne i eksperymentalne. To doskonała okazja, by odkryć nowe dźwięki i dać się porwać tańcu pod gołym niebem.
Warsztaty, spotkania i pyszne jedzenie na Festiwalu w Wolimierzu
Poza muzyką czeka na Was bogaty program warsztatów: m. in joga, medytacja, ziołolecznictwo, rękodzieło, taniec afrykański, tango argentyńskie, flamenco, capoeira i wiele innych. Organizujemy również spotkania z podróżnikami, twórcami i aktywistami – będzie przestrzeń na rozmowę, inspirację i wymianę doświadczeń.
Nie zabraknie pysznego jedzenia – wegetariańskiego, wegańskiego i lokalnego. Będzie też miejsce na spokojny odpoczynek, rozmowy przy ognisku, a dla najmłodszych – strefa dla dzieci z animacjami.
Ile kosztuje wstęp na Festiwal w Wolimierzu
- 1 dzień Festiwalu - 100 zł
- nocleg w namiocie, kamperze, na terenie Stacji od osoby za dobę - 30 zł
- jednorazowe zwiedzanie Festiwalu, udział w warsztatach, spektaklach... ( do godziny 15. 00) - 30 zł
- udział w 3 dniach Festiwalu z 3 noclegami - 350 zł (opłaty na wyżywienie artystów, zwroty kosztów podróży, nagłośnienie koncertów, wyżywienie wolontariuszy przez miesiąc, prąd, śmieci, wywóz szamba, toi toie)
- Dzieci - symboliczne 10 zł za dzień
Stacja Wolimierz - kolonia artystów
30 lat temu pociąg dojeżdżał do Wolimierza (stacja Pobiedna w gminie Leśna). Gdy linia została zlikwidowana, opuszczony budynek stacji kolejowej przejęli artyści. Stworzyli tu cudowny świat, pełen kolorów, niezwykłych wydarzeń i muzyki.
Stację odkryli artyści z wrocławskiego Teatru Klinika Lalek, który powstał w 1988 roku na Wydziale Lalkarskim szkoły teatralnej we Wrocławiu. Trzy lata później, twórcy znani z ogromnych lalek, machin jeżdżących i instalacji grających, przenieśli się do Wolimierza.
Kulminacją wydarzeń, które organizują, jest festiwal w lipcu. Przez trzy dni spotykają się na nim artyści, rzemieślnicy, rolnicy ekologiczni, osoby z bardzo różnych środowisk i krajów.