Historia straży pożarnej po zmroku. Noc w Muzeum w Rakoniewicach
To wydarzenie było obowiązkowym punktem w kalendarzu każdego miłośnika historii pożarnictwa. Noc w Muzeum w Rakoniewicach oferowała niepowtarzalną okazję, by z bliska przyjrzeć się rozwojowi służb ratowniczych na przestrzeni dekad.
Już od godziny 17 w Wielkopolskim Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach pojawiali się pierwsi goście. Główną atrakcją wieczoru były specjalne nocne zwiedzania z przewodnikami, którzy w interesujący sposób przybliżali historię pożarnictwa, opowiadając o eksponatach, wśród których znalazły się zabytkowe wozy strażackie, mundury, sprzęt gaśniczy i dokumenty związane z działalnością ochotniczych straży pożarnych.
Na zwiedzających czekały wszystkie stałe ekspozycje, a także prezentacja symulatora zagrożeń pożarowych, pokaz pierwszej pomocy, kącik rysunkowy dla dzieci, zadymiony namiot i wiele, wiele więcej. Na terenie muzeum można było spotkać również funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim i druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Rakoniewicach.
Oprócz unikalnych eksponatów i opowieści o dziejach straży pożarnej, na uczestników czekało wiele ciekawych i przydatnych informacji dotyczących bezpieczeństwa. Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach można było zwiedzać aż do północy.