Oświęcim: Psy szukają dobrych domów. Mogą czekać na ciebie
Psy ze schroniska w Oświęcimiu szukają nowych domów
Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Oświęcimiu już ponad rok prowadzone jest przez Miejski Zakład Usług Komunalnych. Schronisko finansowane jest głównie ze środków Miasta Oświęcim oraz darowizn i zbiórek publicznych. Jak czytamy na stronie schroniska są tam zatrudnione cztery osoby.
- Dokładamy wszelkich starań, aby zwierzęta, które do nas trafiają były odpowiednio zaopiekowane i w razie potrzeby leczone w lecznicy weterynaryjnej, a stres związany z przebywaniem w placówce był jak najmniejszy. Staramy się również, aby nasi podopieczni trafiali do odpowiedzialnych domów - informują pracownicy schroniska dla bezdomnych zwierząt.
Najpierw kwarantanna, potem szukanie "rodziców adopcyjnych"
Zwierzęta przyjęte do schroniska muszą zostać poddane obowiązkowej 15-dniowej kwarantannie. Po tym okresie mogą zostać wydane do adopcji.
Zwierzęta, które szukają domu dopierane do nowych rodzin są pod względem charakteru, wieku, potrzeb do stylu życia oraz możliwości potencjalnego właściciela tak, aby opiekun był zadowolony, a zwierzęta szczęśliwe, kochane i odpowiednio zaopiekowane.
- Czujemy się odpowiedzialni za naszych podopiecznych, dlatego każda adopcja poprzedzona jest szczegółową rozmową, podpisaniem umowy adopcyjnej. Zastrzegamy sobie również prawo do wizyty poadopcyjnej w nowym domu - wyjaśniają w schronisku.
Wszystkie zwierzęta wychodzą ze schroniska wykastrowane, za wyjątkiem szczeniąt i kociąt, w tym wypadku obowiązek spada na właściciela, kiedy osiągną odpowiedni wiek oraz zwierząt, które ze względów medycznych nie mogą być poddane zabiegowi.
Kontakt ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Oświęcimiu:
E-mail:biuro@schronisko.oswiecim.pl
Telefon: 577 370 112
Schronisko kastruje koty wolno żyjące!
Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Oświęcimiu ogłasza:
"Jeśli opiekujesz się kotami wolno żyjącymi na terenie miasta Oświęcim, lub jeśli wiesz gdzie takie koty bytują - daj nam znać!
Nasze schronisko zajmuje się odławianiem zdziczałych kotów, za pomocą specjalnych klatek pułapek. Następnie koty są przewożone do lecznicy, gdzie przejdą zabieg kastracji, a w kilka dni po zabiegu zwrócimy je w miejsce bytowania. Dzięki temu koty nie będą się niekontrolowanie mnożyć, co jest ważnym krokiem w kontroli ich populacji i zapobieganiu kociej bezdomności."