Pieszo na Wielki Odpust do Tuchowa. Idea wspólnego pielgrzymowania odradza się w regionie. Niektórzy szli do Matki Bożej przez trzy dni
W pieszej pielgrzymce na odpust do Tuchowa
W sobotę skoro świt na pielgrzymi szlak do Tuchowa, ze śpiewem i modlitwą na ustach wyruszyli m.in. wierni z parafii w Wojniczu, Lisiej Górze, Starych Żukowic, Skrzyszowa i Ładnej, Łękawicy, Ryglic, Szynwałdu, Pleśnej, Zakliczyna czy z Tarnowa-Terlikówki. Do pokonania mieli od kilku do ponad 20 kilometrów, zatrzymując się po drodze zazwyczaj na kilku postojach.
Dłuższy dystans do pokonania mieli uczestnicy odbywającej się już po raz trzeci promienistej pieszej pielgrzymki w int. młodzieży i powołań kapłańskich i zakonnych. Pątnicy wyruszyli w sobotę rano z różnych miejsc, aby w niedzielne popołudnie spotkać się na Lipowym Wzgórzu, m.in. z Piątkowej koło Nowego Sącza, Brzeska, Bochni, Mielca czy Limanowej. Ta ostatnia wyruszyła już w piątek z sanktuarium w Pasierbcu.
Wstęp do pielgrzymki na Jasną Górę
Pielgrzymka w int. młodzieży i powołań to wspólna inicjatywa redemptorystów i diecezji tarnowskiej. Z roku na rok powiększa się, zyskując nowych uczestników i coraz istotniejsze miejsce w życiu religijnym Małopolski. Wzięło w niej udział w sumie ponad 1300 osób.
Część z nich weźmie udział w sierpniowej Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę. Do pokonania będą mieć ponad 200 kilometrów przez dziewięć dni.
Pielgrzymi mogą zapisywać się do końca lipca w kancelariach parafialnych lub na spotkaniach, organizowanych przed pielgrzymką przez Księży Przewodników w miejscach organizacji poszczególnych grup.