Poznań: ruszają Dni Pary na Maltance. Parowóz Lowa znów na torach
Ten wyjątkowy gość z Białośliwia z pewnością ucieszy nie tylko miłośników kolei, ale całe rodziny – zarówno dorosłych z sentymentem do historii techniki, jak i dzieci zafascynowane parowymi olbrzymami. Historyczna maszyna wraca na tor Parowóz Lowa 26004 został wyprodukowany w 1951 roku w niemieckim Poczdamie-Babelsbergu. Po latach pracy w krakowskim przedsiębiorstwie i żwirowni w Mirosławiu.
Ten wyjątkowy gość z Białośliwia z pewnością ucieszy nie tylko miłośników kolei, ale całe rodziny – zarówno dorosłych z sentymentem do historii techniki, jak i dzieci zafascynowane parowymi olbrzymami.
Historyczna maszyna wraca na tor
Parowóz Lowa 26004 został wyprodukowany w 1951 roku w niemieckim Poczdamie-Babelsbergu. Po latach pracy w krakowskim przedsiębiorstwie i żwirowni w Mirosławiu Ujskim przeszedł długą drogę – od pomnika i eksponatu w skansenie po pełną renowację. Dzięki pasjonatom z Białośliwia, po 35 latach postoju wrócił do życia w 2019 roku i od tego czasu okazjonalnie gości także w Poznaniu.
Kursy co pół godziny – para buch!
Dziś (sobota, 12 lipca) oraz jutro (niedziela, 13 lipca) parowóz będzie kursował w godzinach od 10:00 do 19:00, ciągnąc wagoniki co 30 minut. Odjazdy:
- ze stacji Maltanka – o pełnych godzinach (10:00, 11:00, 12:00 itd.),
- ze stacji Zwierzyniec – o każdej pełnej +30 minut (10:30, 11:30, 12:30 itd.).
To nie tylko podróż w przestrzeni, ale i w czasie – idealna okazja, by przenieść się w epokę buchającej pary i stukotu kół.
Spędź weekend z Maltanką
Dni Pary to nie tylko przejażdżki, ale też świetna okazja do rodzinnego spaceru po parku, wizyty w pobliskim ZOO czy wypoczynku nad jeziorem. Przejazd zabytkową kolejką to niepowtarzalna atrakcja – dla wielu małych pasażerów pierwsza w życiu, dla starszych – pełna wspomnień.
Szczegółowe informacje dotyczące rozkładu jazdy, cennika i zasad przejazdu dostępne są na stronie mpk.poznan.pl w zakładce Turystyka – Maltanka.
Nie przegap okazji – dziś i jutro parowóz Lowa znów tchnie życie w poznańskie szyny!