Czarnolas: Dudziak, Soyka i Segda wystąpią w Muzeum Jana Kochanowskiego. Już niedługo rusza Festiwal Sztuki "Carpe Diem"
Muzyczny piątek z Urszulą Dudziak
Festiwal rozpocznie się w piątek, 18 lipca o godzinie 17.30 od "Recitalu osobistego" Jana Emila Młynarskiego. Dwie godziny później na czarnoleskiej scenie pojawi się jedna z najlepszych wokalistek jazzowych na świecie – Urszula Dudziak, której gościnnie towarzyszyć będzie Grażyna Auguścik. Obie artystki, jak podkreślają dziennikarze muzyczni, osiągnęły Mount Everest Jazzu. W Polsce wspólnie nagrały między innymi płytę "To i hola", uznawaną za jedną z najlepszych realizacji w historii polskiej muzyki.
Poetycko-jazzowa sobota ze Stanisławem Soyką
Sobotni program festiwalu rozpocznie się o godzinie 12.00 od "Historii pewnej znajomości", czyli listów i wierszy Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta w wykonaniu Doroty Segdy i Jacka Romanowskiego. Godzinę później Magdalena Grzebałkowska i Ewa Winnicka porozmawiają o tym, "Jak się starzeć bez godności".
Tuż po zakończeniu spotkania publiczność przeniesie się na muzyczną scenę, aby wysłuchać koncertu Leny Piękniewskiej "Ginczanka. Nowy początek". O godzinie 14.30 rozpocznie się spotkanie filozoficzne "Kwiatki Czarnoleskie" z udziałem doktor Katarzyny Kasi i Grzegorza Markowskiego.
Po spotkaniu na publiczność będą czekały dwa znakomite koncerty. O godzinie 17.30 Anna Sroka-Hryń wykona utwory z płyty "Najpiękniejsza", a dwie godziny później czarnoleską sceną zawładnie Stanisław Soyka Kwartet.
Poezja, teatr i jazzowy finał "Młynarski. Bynajmniej"
Niedzielne przedpołudnie rozpocznie się od pikniku rodzinnego i animacji dla dzieci (start o godzinie 11.00). W programie między innymi malowanie twarzy, puszczanie mega baniek, zabawy w tunelu animacyjnym, zabawy z chustą i dużo ciekawych aktywności ruchowych.
O godzinie 13.00, w przestrzeni czarnoleskiego parku pojawi się "Mikrofon otwarty na poezję", podczas którego publiczność będzie mogła przeczytać wiersze swoich ulubionych poetek i poetów. Po zakończeniu spotkania z poezją będzie można wziąć udział w jodze na trawie, a tuż po niej (o godz.15.00) w amfiteatrze rozpocznie się monodram Agnieszki Przepiórskiej pod tytułem "Jadwiga", czyli opowieść o życiu zapomnianej poetki Jadwigi Stańczakowej, którą literaturoznawcy zaszufladkowali jako "tę od Mirona".
Po zakończeniu spektaklu odbędzie się spotkanie z Agnieszką Przepiórską i Justyną Sobolewską, autorką książki "Jadwiga" i wnuczką Jadwigi Stańczakowej.
Festiwal zakończy koncert "Młynarski. Bynajmniej", niezwykły projekt muzyczny Wojciecha Myrczka i Piotra Schmidta do tekstów Wojciecha Młynarskiego w znakomitym składzie – Myrczek i Schmidt Quintet.