Dachowanie busa pasażerskiego na trasie S8. Kierowca prawdopodobnie zasnął
Zmęczenie i w efekcie zaśnięcie było prawdopodobną przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś w nocy na drodze S-8 w Lucynowie (pow.wyszkowski). Samochód dachował. Jedna osoba trafiła do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność i zadbanie o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę powinniśmy być wypoczęci i w odpowiedniej kondycji psychofizycznej. Jeśli czujemy pierwsze oznaki zmęczenia, zróbmy sobie chwilę na regenerację. Nie bagatelizujmy uczucia senności za kierownicą, bo jego skutki mogą być tragiczne.
Informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze S-8 w Lucynowie, na pasie w kierunku Białegostoku, wyszkowscy policjanci otrzymali dzisiaj (21.05) tuż przed godziną 3. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu funkcjonariusze, 50-letni obywatel Ukrainy, kierujący volkswagenem typu bus, będąc na łuku drogi zjechał na prawe pobocze, uderzając w bariery energochłonne, czego skutkiem było dachowanie pojazdu, którym podróżowało łącznie siedem osób. 21-letnia pasażerka została przetransportowana do szpitala. Na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń. Kierujący był trzeźwy. Jak wstępnie ustalili policjanci, prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia było zmęczenie kierowcy i w efekcie jego zaśnięcie za kierownicą. Pas drogi S-8 w kierunku Białegostoku, zablokowany był blisko 3 godziny. Nadjeżdżające pojazdy kierowano na objazdy.
Pamiętajmy, że kiedy prowadzimy pojazd i ogarnia nas senność, musimy natychmiast zareagować. Bez wątpienia dobrym pomysłem będzie zatrzymanie się i przewietrzenie. Kiedy to nie pomaga, lepiej jest poświęcić kilkanaście minut na regenerację, niż własne zdrowie, a nawet życie. Problem zmęczenia za kierownicą nie powinien być tylko zmaganiem się kierowcy. Najtrudniejszą sytuacją dla kierowcy jadącego w nocy jest słuchanie oddechów śpiących pasażerów, dlatego każdy pasażer powinien czuć się odpowiedzialny za wspólne bezpieczeństwo. Dobrze jest obserwować reakcje kierowcy i rozmawiać z nim. Jeśli niepokoi nas jego stan psychofizyczny, zareagować.
Policjanci apelują, o ostrożność i zadbanie o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę powinniśmy być wypoczęci i w odpowiedniej kondycji psychofizycznej. Jeśli czujemy pierwsze oznaki zmęczenia, zróbmy sobie chwilę na regenerację. Nie bagatelizujmy uczucia senności za kierownicą, bo jego skutki mogą być tragiczne.